Sinemalar.com

Kara Murat Efsanesi Geri Dönüyor

Kara Murat Efsanesi Geri Dönüyor
9 Mayıs 2011

Yıllarca çizgi romanları sevilerek okunan ve daha önce sinema filmleri yapılan Kara Murat, yeni ve modern teknolojinin nimetlerinden yararlanılarak geri dönüyor. Fransız aktör ve kareografist Cyril Raffaelli aksiyon kareografisi danışmanlığında çekilen filmin fragmanı çok yakında sinemalarda gösterine girecek.
 

 

Başrolde Fatih Usta’nın Kara Murat’ı oynadığı filmin fragman çekimleri yapıldı, seti ise haziran ayında start alacak. Dünya çapında satış ve pazarlaması, Centre Media ve Şebeke Creative Team yürütülecek olan Kara Murat Mora’nın Ateşi, Türkiye’de Aralık 2011’de Pinema Film’in dağıtımıyla sinema izleyicisine ulaşacak

 

Çekim teknikleri ve aksiyon sahneleri ile büyük ilgi toplanması beklenen filmin fragman çekimleri bir haftada tamamlandı ve sette oyuncular dahil 150 kişilik bir ekip görev aldı. Filmin oyuncu kadrosunun seçimi, yapım şirketi tarafından büyük bir titizlikle yürürtülürken,  tüm teknik hazırlıklar tamamlanmış durumda.

 

Rahmi Turan tarafından yaratılan tarihi bir kahraman olan Kara Murat, Fatih’in fedaisi Kara Murat olarak da anılmaktadır. Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet döneminde geçen maceralarında iyilerin yanında kötülerin karşısında yer alan Kara Murat, ilk olarak 1971 yılında Günaydın gazetesinde okuyucuyla buluşmuştu. 1974 yılından itibaren haftalık dergi olarak yayınlanmaya başlanan Kara Murat’ın daha sonraları başrollerini Cüneyt Arkın oynadığı bir çok filmi çekildi

FİLMDEN NOTLAR:
 

Oyuncu Sayısı: Aksiyon sahnelerinde 600 sporcu yer alacak.
Kostüm: Tarihi bir karakter olan Kara Murat Mora’nın Ateşi için 800 ayrı kostüm tasarlandı ve şu an dikimleri gerçekleştiriliyor.
 

Teknik Altyapı: Teknik olarak Hollywood’un son sistemi kullanılıyor. ARRİ D-21 kamera, birçok slowmotion sahnelerinin kullanılacağı filmde bir tane de Phantom kamera  ve Anamorphic lensler kullanılıyor.Avatar filminin finish edit’in yapıldığı Quantel Pablo 4 K Color Grading sistem kullanılmaktadır.Filmin Tarzı: Aksiyon sahneleriyle 300 Spartalı, Spartacus ve Robin Hood tadında bir film izlenecek.
 

KaraMurat filminin başrol oyuncusu Fatih Usta’nın, 25 yıllık spor deneyimi bulunmaktadır. Usta, Martial Arts (aksiyon starı) oyunculuk sisteminin öncülüğünü yaparak, Kara Murat filmiyle yeni yetişen genç aktörlerin önünü açmayı planlamaktadır.
 

Fransız aktör ve kareografist Cyril Raffaelli filmin aksiyon kareografisini ve danışmanlığını yapıyor.Kara Murat filminin çekimleri haziran ayında Trabzon’da başlayacak.

 

 

Tüm yorumlar (63)

Avatar
ucturan (Figuran) | 1 Haziran 2011, 00:56

Sesler çok kötü. Aktör kötü. Slow motion kullanılması güzel fakat kullanılan yerler zaten görmeye alışık olduğumuz yerler. Özentilik yapmışlar. Tabi filmin çekimlerine daha başlanmamış. Filmde de abartacaklarını düşünüyorum. Tabi bir yerden başlamak gerekiyor. İnşallah bu film sayesinde Türk sinemasına olan önyargılarımızı yok ederler.

Cevap Yaz
0
0
ahanda (Amatör) | 13 Haziran 2011, 17:00

aynen katılıyorum.

0
0
canear (Dublör) | 4 Haziran 2011, 01:54

çok fazla birşey beklememeye ben alıştım sevgili kardeşim... Komedi diyince şebeklik, ağır film diyince ölümüne psikolojik ve dramdan başka birşey bilmeyen sinemamında sonunda bir aksiyon filmi olacak.. ama nasıl olacak? işte o beni çok korkutuyor. Çünkü senin bahsettiğin önyargılar ne yazık ki bizleri hala mal yerine koymaya çalışan yapımcılardan ve ne hikmetse mal olmayı çok seven ve bu filmlere prim verenlerden dolayı oluşuyor.inşallah bir gün biri çıkıp adam gibi birşeyler yapacak ve "işte bizde yaptık" diyeceğiz..Ama ne zaman.Onu Allah bilir!!! Filmin başrol oyuncusuna takılmayın bence.. Kurgu ve işleniş güzelse fark etmezsiniz bile kim, nerede, nasıl oynuyor... Sadece uzak doğu filmlerine kaçacak gibi duruyor aksiyon sahneleri, her yerde uçan kaçan adamlar var... İnşallah abartı olmaz bu da diğer filmlerimiz gibi..

0
0
zevrak01 (Dublör) | 27 Mayıs 2011, 00:44

teknikler, kullanılan renkler bana robin hoodu hatırlattı ...umarım gzl olur bizim de artık kendi sinamamızı yaratma zamanı geldi

Cevap Yaz
0
0
vidoco (Amatör) | 12 Mayıs 2011, 22:13

o kadar yabancı filmlede şövalyeler krallar saraylar jhayran oluyoruz eminim film çıkmadan kötülenmeye başlar bence bizim tarihimiz gibi geniş bir tarih yok dizi çeksen sınırsız konu bulursun inşallah başarılı olur

Cevap Yaz
0
0
darklord64 (Profesyonel) | 12 Mayıs 2011, 21:49

cünayt arkın'ın oynadığı kara murat filmlerinden daha uydurma olmuş...

Cevap Yaz
0
0
TheOxygeN (Figuran) | 12 Mayıs 2011, 19:25

bence karamuratı daha populer biri oynamalıydı . ..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz