Sinemalar.com

Altın Portakal'ın Onur Ödülleri Belli Oldu!

Altın Portakal'ın Onur Ödülleri Belli Oldu!
24 Mayıs 2011

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 16\'ncısı bu yıl verilecek Yaşam Boyu Onur Ödülü\'ne Türk sinemasına katkılarından dolayı usta oyuncular Tuncel Kurtiz, Perran Kutman, Engin Çağlar ve Halit Akçatepe ile \'\'Cilalı İbo\'\' serisinin yönetmeni Mehmet Dinler değer görüldü.2010 yılında verilmeye başlanan \'\'Sanatta Sosyal Sorumluluk\'\' ödülünün sahibi ise Rutkay Aziz olarak belirlendi.Ödüller, festival kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI
Bu arada 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular da başladı. Festivale başvuru koşulları değişti.

Yeni yönetmeliğe göre Altın Portakal’a ulusal uzun metraj film yarışması dalında başvuracak filmlerin yurtiçinde yapılan ulusal ya da uluslararası hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor.

47. Festivalde yarışacak filmler için yönetmelik maddesinde “başka bir ‘ulusal yarışma’da ‘en iyi film’ dalında ödül almamış, herhangi bir ulusal TV kanalında (pay TV kanalları dahil) gösterilmemiş ve DVD baskıları satışa sunulmamış olmalıdır” ibaresi yer alıyordu.

48. Festival ve sonrası için yapılan düzenlemeyle maddenin bu bölümü şu şekli aldı: “Yarışmaya başvuracak filmler, yurtiçinde yapılan ulusal ya da uluslararası hiçbir yarışmaya katılmamış, herhangi bir ulusal TV kanalında (pay TV kanalları dahil) gösterilmemiş ve DVD baskıları satışa sunulmamış olmalıdır.”

En İyi Film’e 350 Bin Lira ÖdüL
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödül miktarları arttırıldı. Geçen sene 330 bin TL olan En İyi Film Ödülü” ödülü, 350 bin TL’ye çıkartıldı

Tüm yorumlar (12)

Avatar
vizyondakifilmler (Dublör) | 15 Mart 2015, 22:49

veriken ödüllerin sahipleri bu ödülleri hak eden isimlerdi verilmesinde geç bile kalındı

Cevap Yaz
0
0
perranfani (Figuran) | 26 Temmuz 2011, 19:38

tarihe yazılacak  Ekim 2011 ...
Yaşam Boyu Onur Ödülü ' nün saygıdeğer sanatçı Perran Kutman ' a Halit Akçatepe' ye ve diğer değerli sanatçılara verilmesi bu yıl ülkemiz adına bambaşka bir gurur inancındayım ...
Hakettiğini her zaman omurgalı duruşuyla alacaktır Perran Annemiz bu ve bunun gibi bir çok ödüle layık görülmelidir , görülecektir ...
yeşilçam filmlerinden kimler kaldı ki usta olarak , sayılı insanlar ...
Onlar arasında da en önemli isim PERRAN KUTMAN .... kutluyorum , ellerinden öpüyorum , daim olsun diyorum ...
Perran Annemiz .... Her zaman Her yerde yanındayız ...

Cevap Yaz
0
0
ROCKERUN (Profesyonel) | 13 Haziran 2011, 22:52

Perran Kutman'a da verilmesine çok sevindim... Gerçekten hakedenlere verilmiş. :)

Cevap Yaz
0
0
player1905 (Artist) | 30 Mayıs 2011, 20:55

veriken ödüllerin sahipleri bu ödülleri hak eden isimlerdi verilmesinde geç bile kalındı

Cevap Yaz
0
0
zaarr (Dublör) | 30 Mayıs 2011, 15:45

g ü z e l             b i r            ç a l  ı ş m a y m ı ş

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz