İhanet’i 15 bin kişi izledi

31.05.2011 10:58
İhanet’i 15 bin kişi izledi

Başrollerini Kristin Scott Thomas ,Sergi Lopez, Yvan Attal’ın oynadığı aşk ve heyecan yüklü “İhanet” isimli sinema filmi aynı gün vizyona giren diğer yabancı filmleri geride bıraktı. 7 günde 15 bin kişinin izlediği film en çok evli çiftlerden ilgi gördü.
Evli bir kadının 40’lı yaşlarda başka bir adama aşık olup eşini ve çocuklarını tutkuları ve aşkı uğruna terkettiğini konu alan film başta İstanbul, Ankara ve Eskişehir sinemalarında 20 kopya ile gösterime girdi. Film 10 Haziran’dan itibaren diğer illerde de gösterime girecek. Duka film tarafından dağıtımı yapılan film sinemacıların yüzünü de güldürdü. 

Suzanne kırklı yaşlarında, iki genç çocuk annesi bir doktor eşidir. Sürdürmekte olduğu burjuva hayatından sıkılan Suzanne, çocuklarını yetiştirmek için bırakmak zorunda kaldığı eski mesleği fizyoterapistliğe tekrar başlamaya karar verir. Kocası arka bahçelerine bir muayenehane açmasına izin verir. İnşaat işinin başındaki kişi ise daha önce hapse girmiş olan zor işlerin adamı Ivan’dır.
Ivan ve Suzanne bir araya geldiklerinde aralarındaki çekim ani ve şiddetlidir. Suzanne herşeyden vazgeçip tutkularını doya doya yaşamaya karar verir. Aralarındaki çekim ve ihtiras tüm hızıyla sürüyorsa da, bu tutku engelleri aşmaya yetecek midir?