Sinemalar.com

Hollywood'un Gözde Aktörlerinden Ben Affleck'in İkinci İstanbul Seyahatinin Şifresi Çözüldü.

Hollywood'un Gözde Aktörlerinden Ben Affleck'in İkinci İstanbul Seyahatinin Şifresi Çözüldü.
1 Haziran 2011

Yeni filmi \'Argo\' için İstanbul\'da mekan tespiti yapan Ben Affleck\'in; Türkiye\'de film çeken Bahman Ghobadi\'den tüyo aldığı ortaya çıktı.

Hollywood\'un gözde aktörlerinden Ben Affleck\'in ikinci İstanbul seyahatinin şifresi çözüldü. Türk ve Amerikalılar\'dan oluşan bir grupla günlerce sokaklarda dolaşan ünlü oyuncunun; yöneteceği \'Argo\' filmi için mekan belirlemeye çalıştığı öğrenildi. Çekimler; Fatih, Balat ve Sultanahmet\'te yapılacak.

YÖNETMEN DANIŞMAN

Affleck\'e mekan ve Türkiye\'deki tüm teknik imkanlar için yol gösteren kişi ise tanıdık bir isim! Ünlü aktörün danışmanlığını, geçtiğimiz aylarda Türkiye\'de Monica Bellucci ile \'Gergedanın Son Şiiri\' filmini çeken İranlı yönetmen Bahman Ghobadi yapmış.

HEM İŞ HEM ALIŞVERİŞ
Affleck, Nisan ayındaki ilk seyahati sırasında gittiği Kapalıçarşı\'da, sadece halı almamış, çekim yapabileceği mekanları da tespit etmiş.

AKSİYON BALAT\'TA
Affleck, filminin aksiyon sahnelerini tıpkı Ghobadi gibi Balat\'ta çekme kararı aldı

Tüm yorumlar (24)

Avatar
moonlightsonata (Artist) | 7 Haziran 2011, 14:49

altın yumruk istanbulda filminde türkiyeyi iran gibi göstermişlerdi, kadınlar çarşaflı falandı yanlış hatırlamıyosam, muhtemelen yine öyle gösterirler..  bu konuda onları suçlamak yersiz olur sanırım,kendimizden bilmiyor muyuz? türkiyenin batısında oturan vatandaş doğuyu nasıl dağbaşı zannedip yanlış tanıyorsa batılı ülkeler de doğu ülkelerini gelip kendi gözleryle görüne kadar böyle zannedecekler.ne denir ki, batının batısı vardır..

Cevap Yaz
0
1
parantez (Profesyonel) | 3 Haziran 2011, 15:24

istanbul'da film çekeceğini duymuştum daha önce bizim için iyi bir haber...

Cevap Yaz
0
0
JockeyMan (Profesyonel) | 3 Haziran 2011, 13:33

bu haber türkiye için gerçekten güzel bir haber istanbulun güzelliği bütün dünya tarafından böyle güzel bir filmde bir daha görülmüş olacak ve filmide ben affleck gibi dünyaca ünlü bir aktörün çekmesi yapılan şeylere heyecan katan cinsten böyle haberler beni çok sevindiriyor ya

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 3 Haziran 2011, 02:52

Dünyanın en büyülü şehirlerinden biri olan İstanbul'un böylesi ünlü bir oyuncunun rol alacağı bir filme mekan olarak konu olmaı bence Türkiye'nin tanıtımı açısından olumlu bir gelişme.

Cevap Yaz
0
0
thecinema (Dublör) | 2 Haziran 2011, 21:30

Tabiki İstanbul da çekmek isteyecek Dünyanın en güzel şehri. Demek ki senaryoda uygun oda araştırmasını yapmış ve burada karar kılmış. Olabilir. Bunda büyütecek bir şey yok ki. Buyursun çeksin ne yabancı filmler çekilde bu şehirde, Ben Affleck te çeksin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz