Sinemalar.com

25 Haziran 2011'de Dünya Şirinler Gününü Kutluyor!

25 Haziran 2011'de Dünya Şirinler Gününü Kutluyor!
17 Haziran 2011

24 saat içinde dünyanın çeşitli yerlerinde “Şirinler” gibi Giyinen en Büyük Kalabalık Toplanarak Bu Dalda Dünya Guinness Rekoru  Kırılmaya Çalışılacak

CULVER CITY, Kaliforniya, 16 Haziran 2011 – 25 Haziran, Cumartesi günü, Şirinlerin yaratıcısı olan Peyo’nun doğum günü adına (25 Haziran 1928 doğumlu) Colombia Pictures ve Sony Pictures Animation Dünya Şirinler Günü kapsamında dünya çapında aktiviteler organize edecek.Sony Pictures Dünya Pazarlama Başkanı Marc Weinstock’un yaptığı açıklamaya gore, Temmuz sonundan itibaren tüm dünyada vizyona giremeye başlayacak ŞİRİNLER filmini beklerken, hayranları tüm dünyada bu aktiviteler kapsamında buluşacaklar. Colombia Pictures ve Sony Pictures Animation yapımı olan Şirinler filmi Türkiye’de 5 Ağustos’ta vizyona girecek.Weinstock yaptığı açıklamasında; “Şirinler kadar ikonik olan çok az karakter var, onlar 50 yılı aşkın bir süredir popüler kültürün ikonları olarak çeşitli nesillerin ilgisini çektiler. Peyo’nun eseri hala tüm dünyada çok iyi tanınıyorlar. Bu nedenle yaratıcılarının doğumgününü kutlamanın en iyi yolu da Dünya Şirinler Günü’nü kutlamak ile olacaktır” diye belirtti.

Dünya Şirinler Gününde, katılımcılar Şirinlerle ilgili aktivitelerin tadını çıkartırken aynı zamanda da organizasyona Şirin kostümü ile gelmeleri teşvik edilecek.. Böylece yeni bir Guinness Dünya Rekoru kategorisi olşturularak: 24 saat içinde dünyanın çeşitli yerlerinde toplanan Şirinler gibi giyinmiş en büyük topluluk oluşturulacak. Tüm dünyada eş zamanlı yapılacak organizasyonun Guinness Dünya Rekoru olarak sayılması için en az 2 bin 510 Şirinin toplanması gerekiyor.Organizasyona yüzlerce Şirinler kostümüyle (beyaz Şirin şapka, beyaz ayakkabı pantalon, maviye boyanmış vücüt) katılımcı beklendiği için Guinness Dünya Rekoru™ hakimleri 12 şehirde bu rekoru kayda geçirmek için hazır bulunacaklar. Baştan aşağı Şirinler kostümüyle gelinmesi istense de, her organizasyonda bolca Şirinler şapkası ve mavi Tshirt’ler de bulunacak.

 

 

Dünya Şirinler Günü kapsamında rekor denemesine katılan şehirler şunlar: Brüksel, Belçika (Peyo’nun memleketi); Atina, Yunanistan; Scheveningen, Hollanda; Dublin, İrlanda; Mexico City, Meksika; Panama City, Panama; Varşova, Polonya; Moskova, Rusya; Johannesburg, Güney Afrika; New York, ABD; Londra, İngiltere.

Ayrıca Dünya Şirinler Günü kapsamında farklı lokasyonlarda da etkinlikler olacak. Örneğin: İspanyada,- beyaza boyanmış duvarlarıyla bilinen ve en meşhur beyaz şehirlerinden biri olan Endülüs’ün Malaga bölgesinde, Juzcar köyünde etkinliğe uygun olarak bütün şehri maviye boyayacaklar. Buna ek olarak, Şirin figürleri gerçek boylarıyla (19 cm)   Paris’in Trocadero Terrace (Eyfel Kulesinin önü), Reykjavik’in en büyük meydanını, İzlanda, Bogota Kolombiyanın El Dorado Uluslararası havalimanını, Cenevre ve Zürih’in en yoğun olan bölgelerini ve İsviçre sokaklarını süsleyecek. Tayvanın simgesi olan Red House, Blue House’a dönüştürülerek Şirinlerle doldurulacak. Kopenhag, Danimarkada organizasyon, Tivoli Gardens eğlence parkında gerçekleştirilecek. Katılımcılar yüzboyama, dans ve bir çok eğlence dolu aktivitelerle vakit geçirebilecekler. Ve Los Angeles, Santa Monica Place’te Peyo’nun doğumgünü kutlaması adına Şirin aktiviteleri olacak

Tüm yorumlar (26)

Avatar
JOHNNY-DEPP14 (Profesyonel) | 25 Haziran 2011, 08:34

ayy bu mükemmel bir organizasyon :))) şirinleri bayılırım tabi bunu yapamayacağım ama sonucu merakla bekleyeceğim :))) eğer uslu olursanız şirinleri görebilirsiniz ;)))

Cevap Yaz
0
0
amudakalktim (Figuran) | 24 Haziran 2011, 21:33

KÜçüklüğümün vazgeçilmez çizgi filmiydi. İyi bir çocuktum ben ama hiç göremedim onları. Neyse bizde sinemasına gideriz artık :) Merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
actionboy35 (Jön) | 24 Haziran 2011, 12:59

Hala karikatürleri durmakta evde. Taşındık, atalım falan demedim bir tek onu ayırdım yanıma. Beni büyüten çizgi filmdir Şirinler. Çoğu nesli büyüttüğü gibi.. Ne günlerdi be.

Cevap Yaz
0
0
kronos406 (Dublör) | 22 Haziran 2011, 21:08

çocukluğumun çizgi filmi,tv'de denk gelince izliyorum:D:D

Cevap Yaz
0
0
lilylee (Figuran) | 22 Haziran 2011, 13:25

eğlenceli gibi görünüyo. çucukluğumun en sevdiğim çizgi kahramanlarından zaten... izlenmeye değer:)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz