Sinemalar.com

Bin 891 “ŞİRİNLER” Hayranı Yeni Bir Guinness Dünya Rekoru Kırdı.

Bin 891 “ŞİRİNLER” Hayranı Yeni Bir Guinness Dünya Rekoru Kırdı.
28 Haziran 2011

CULVER CITY, Kaliforniya, - 27 Haz. - Sony Pictures Dünya Pazarlama Başkanı Marc Weinstock’un yaptığı açıklamaya gore;  25 Haziran, Cumartesi günü, Şirinlerin yaratıcısı olan Peyo’nun doğum günü adına düzenlenen, Dünya Şirinler Günü kapsamında, 11 ülkede 24 saat içinde çeşitli yerlerde “Şirinler” gibi giyinen en büyük kalabalık oluşturularak yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırıldı. Temmuz sonundan itibaren tüm dünyada ve 5 Ağustos’ta da Türkiye’de vizyona girecek ŞİRİNLER filmi öncesinde dünya çapındaki kutlama aktivitleri Sony Pictures Entertainment ve Sony Pictures Animation tarafından gerçekleştirildi.
Dünya Şirinler Gününde, katılımcılar Şirinlerle ilgili aktivitelerin tadını çıkartırken aynı zamanda da organizasyona Şirinler kostümleriyle geldiler. Böylece yeni bir

Guinness Dünya Rekoru kırılarak 24 saat içinde dünyanın çeşitli yerlerinde toplanan Şirinler gibi giyinmiş 4 bin 891 kişilik en büyük topluluk oluşturuldu. Aynı kategorideki bir önceki rekor 2 bin 510 kişiydi. Organizasyona yüzlerce Şirinler kostümüyle (beyaz Şirin şapka, beyaz ayakkabı pantalon, maviye boyanmış vücüt) gelen katılımcılar ve Guinness Dünya Rekoru hakimleri, 11 şehirde bu rekoru kayda geçirmek için hazır bulundular.
Dünya Şirinler Günü kapsamındaki rekor denemesine; Brüksel, Belçika (Peyo’nun memleketi); Atina, Yunanistan; Lahey, Hollanda; Dublin, İrlanda; Mexico City, Meksika; Panama City, Panama; Varşova, Polonya; Moskova, Rusya; Johannesburg, Güney Afrika ve New York, ABD olmak üzere toplam 11 ülke katıldı;
Weinstock yaptığı açıklamasında; “ Bu kadar çok insanın Şirinler’in tarihinde çok önemli bir hayran aktivitesinin parçası olduğunu görmek çok heyecan verici. Dünya Şirinler Günü’nde kırılan bu rekor çok sevilen bu karakterlerin ne kadar büyük ilgi gördüklerinin ve popülerliklerinin bir kanıtı” dedi.
Ayrıca Dünya Şirinler Günü kapsamında farklı lokasyonlarda farklı etkinlikler de yapıldı. Örneğin: İspanyada,- beyaza boyanmış duvarlarıyla bilinen ve en meşhur beyaz şehirlerden biri olan Endülüs’ün Malaga bölgesinde, Juzcar köyünde etkinliğe uygun olarak bütün binalar maviye boyandı. Buna ek olarak, Şirin figürleri gerçek boylarıyla (19 cm)  Paris’te Eyfel Kulesinin önündeki Champs de Mars bahçesini istila ettiler.

Tüm yorumlar (18)

Avatar
fatsaliyolcu (Figuran) | 4 Temmuz 2011, 23:32

Oldukça güzel bir gün.Hepimizin çocukluğunda illaki Şirinler vardır. Komünizm konusuna gelecek olursak;En azından Richie Rich gibi bizlere sahte Amerikan Rüyasını,emperyalizmi,Tüketim çılgınlığını,paranın herşeyi alabileceği düşüncesini aşılamadı. Bizim de çok değerli bir günümüz var o da 23 Nisan.Bütün Dünya çocukları katılıyor bu güzel bayrama...

Cevap Yaz
0
0
efe55200 (Figuran) | 2 Temmuz 2011, 21:04

Bence çok güzel bir etkinlik.Çok büyük hayranıyım.

Cevap Yaz
0
0
ilhanbatu (Profesyonel) | 1 Temmuz 2011, 20:06

İyi bir çocuk olursanız sizde yürü git derdim ben hep  yahu o zaman Gargamel ve şu diğer insanlar nasıl görüyor diyordum.Şu an şirinleri gördük :)

Cevap Yaz
0
0
inzar (Dublör) | 1 Temmuz 2011, 14:41

Bu çizgi filmde çocuklara yönelik komünizm manipülasyonu olduğunu herkes bilir. O etkinliğe Gargamel'i salmak lazım.

Cevap Yaz
0
0
wnchstrLP (Profesyonel) | 1 Temmuz 2011, 00:12

Bence çok güzel bir etkinlik olmuş.Bizzat katilmak isterdim.Eğlenmek için güzel bir yol.Gereksiz olduğunu düşünenlere şaşırdım doğrusu.İyi vakit geçirmek neden gereksizlik olsun ki?!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz