Sinemalar.com

Altın Koza'dan Sinemamızın Dev İsimlerine Onur Ödülü

Altın Koza'dan Sinemamızın Dev İsimlerine Onur Ödülü
4 Temmuz 2011

ALTIN KOZA’DAN SİNEMAMIZIN DEV İSİMLERİNE ONUR ÖDÜLÜ

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 18. kez düzenlenecek olan Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen geleneksel Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl yönetmen Ali Özgentürk ile oyuncular Kadir İnanır ve Nebahat Çehre’ye takdim edilecek. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın yaptığı açıklamaya göre 17 – 25 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl yönetmen Ali Özgentürk ile oyuncular Kadir İnanır ve Nebahat Çehre’ye takdim edilecek. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz yaptığı açıklamada bölüm kapsamında Özgentürk, İnanır ve Çehre’nin filmlerinden oluşan seçkilerin izleyiciyle buluşacağını ve sinema yazarı Burçak Evren’in yine bu üç isimle ilgili kitapları kaleme alacağını ifade etti. Adana Büyükşehir Belediyesi 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri sahiplerine, 17 Eylül Cumartesi günü yapılacak Açılış Töreni’nde verilecek.

TÜK SİNEMASINA 936 BİN LİRALIK ÖDÜL DESTEĞİ

 Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması gerçekleştirilecek. Ayrıca dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergiler de sinemaseverlerle buluşacak. Yarışmalar kapsamında dağıtılacak ödül miktarları toplamda 936 bin liraya çıkarılırken, parasal ödüller tüm kategorileri kapsayacak biçimde yeniden düzenlendi. En İyi Filme 350.000 TL. ödül verilecek olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Oyuncu dalları ile En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek. Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Kurmaca kategorilerine verilecek olan ödüllerin miktarları da artırıldı

Tüm yorumlar (5)

Avatar
Ares07 (Profesyonel) | 10 Temmuz 2011, 05:31

Bakalım 72. Koğuş filmi hiç ödül alacak mı..

Cevap Yaz
0
0
Istatistik (Amatör) | 8 Temmuz 2011, 16:57

Onur ödülüne layık görülen sanatçılarımıız kutluyorum..
Diğer ödülleri kimler alacak acaba.. Merakla bekliyorum.. :)

Cevap Yaz
0
0
kingof50 (Artist) | 5 Temmuz 2011, 00:00

hadi bakalım vatana millete uğurşu olsun hak eden kazansın.öok güzel bir yarışma ayrıca.

Cevap Yaz
0
0
hatsepsut (Figuran) | 4 Temmuz 2011, 15:42

nebahat çehre yerinde türkan şoray olsaydı selvi boylum al yazmalım üçlüsü tamamlanmış olurdu :) nebahet çehreye de kadir inanıra da ali özgentürke de helal olsun ödüller :)

Cevap Yaz
0
0
analyoldan (Dublör) | 4 Temmuz 2011, 15:38

İnsan Gurur Duyuyor.. Böyle Etkinliklerde Alınan Bu Başarılar Türk Sinema Tarihi Başarı Grafiği Açısından Oldukça Önemli bir Konumda..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz