Sinemalar.com

Kalbinizi Kıran Ülkeniz İse Ne Yapardınız?

Kalbinizi Kıran Ülkeniz İse Ne Yapardınız?
7 Temmuz 2011


KALBİNİZİ KIRAN ÜLKENİZ İSE NE YAPARDINIZ?

Most Production ve Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu, Çağan IRMAK’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı DEDEMİN İNSANLARI filminin çekimleri Milas’ta devam ediyor.
DEDEMİN İNSANLARI, küçük bir kasabada yaşayan on yaşındaki Ozan (Durukan Çelikkaya) ve dedesinin (Çetin Tekindor) hikâyesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor.
Ozan, 80 darbesiyle atanan belediye başkanının (Zafer Algöz) rant peşinde koşan tavrına başkaldıran babası İbrahim’in (Yiğit Özşener) ve mübadele, askeri harekatlar ve darbelerle ömrü geçen dedesi Mehmet Bey’in ailesi ve ülkesine nasıl sahip çıktığını gözleyerek yeni ülkesinde büyümektedir.
Ozan, azınlık gözüken sıra dışı insanları, büyük bir hoşgörü ile sahiplenen dedesinin kalbini kıranın, aslında ülkesi olduğunu yıllar sonra anlayacaktır.
Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola, Mehmet Ali Kaptanlar, Sacide Taşaner, Ünal Silver, Ushan Çakır, Serkan Genç, Yiğit Arı ve Durukan Çelikkaya rol aldığı DEDEMİN İNSANLARI, kasım ayında vizyona girecek.

Tüm yorumlar (20)

Avatar
Fantine (Dublör) | 16 Temmuz 2011, 14:24

       Kadro gerçekten sağlam.  İyi bir yapım olacağı şimdiden belli doğrusu...

Cevap Yaz
0
0
NicolaKimCoppala (Artist) | 13 Temmuz 2011, 17:23

kadro çok iyi, çağan ırmak imzası varsa zaten Çetin Tekindor ve Hümeyra mutlaka olur..) ayrıca yiğit özşenerin oyunculuğunuda çok beğenirim.. hikaye ve akış iyi olursa zaten oyunculardan tam puan filme gitmeden alır..

Cevap Yaz
0
0
Ezkared (Dublör) | 13 Temmuz 2011, 01:39

Oyuncu kadrousu gayet iyi.Daha önce Çağan Irmak ''Babam ve Oğlum'' filminde 80 darbesine değinen bir film çekmişti.Yine ölçüyü kaçırmadan,sade bir anlatımla güzel bir hikaye sunarsa başarılı olabilir.

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 12 Temmuz 2011, 19:12

siyaseten bir görüşü desteklemekten ziyade salt memleket sevdası işlenirse çağan ırmak tan yeni bir gişe canavarı gelebilir..

Cevap Yaz
0
0
batiatus (Amatör) | 12 Temmuz 2011, 14:41

konuyu okudum pek çekici gelmedi ama kadro cok iyi bir kadro. umarım çağan ırmak'a yakısan bir film olmustur

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz