Sinemalar.com

Dedemin İnsanları Film Fragmanı İlk Kez Sinemalar.com'da

Dedemin İnsanları Film Fragmanı İlk Kez Sinemalar.com'da
26 Temmuz 2011

Most Production ve Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu, Çağan IRMAK’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı DEDEMİN İNSANLARI filminin fragmanı ilk kez sinemalar.com\'da.

 

Dedemin İnsanları, küçük bir kasabada yaşayan on yaşındaki Ozan (Durukan Çelikkaya) ve dedesinin (Çetin Tekindor) hikâyesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Ozan, 80 darbesiyle atanan belediye başkanının (Zafer Algöz) rant peşinde koşan tavrına başkaldıran babası İbrahim’in (Yiğit Özşener) ve mübadele, askeri harekatlar ve darbelerle ömrü geçen dedesi Mehmet Bey’in ailesi ve ülkesine nasıl sahip çıktığını gözleyerek yeni ülkesinde büyümektedir.

 

Ozan, azınlık gözüken sıra dışı insanları, büyük bir hoşgörü ile sahiplenen dedesinin kalbini kıranın, aslında ülkesi olduğunu yıllar sonra anlayacaktır.
Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola, Mehmet Ali Kaptanlar, Sacide Taşaner, Ünal Silver, Ushan Çakır, Serkan Genç, Yiğit Arı ve Durukan Çelikkaya rol aldığı Dedemin İnsanları, kasım ayında vizyona girecek

Tüm yorumlar (25)

Avatar
Bolshoi-Booze (Profesyonel) | 14 Ağustos 2011, 15:25

Hümeyra ve Çetin Tekindor'un yine bir Çağan Irmak filminde buluşmaları,filmde dram ve siyasetin ön planda olması Babam ve Oğlum'u hatırlattı bana.Oyuncu kadrosunun kalitesi de dahil.Ancak Dedemin İnsanları'nda siyaset daha ön planda olacak gibi görünüyor.Umarım Babam ve Oğlum kadar güzel ve izlemeye doyamadığımız yeni bir başyapıt çıkarır Çağan Irmak.Sağlam bir senaryoyla birlikte bu oyuncu kadrosu beni yanıltmaz diye düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
multeci21 (Figuran) | 10 Ağustos 2011, 02:27

Çağan ırmak her gecen gun daha ıyı yapımlarla karşımıza çıkıyor..Bu filmden beklentim yüksek..

Cevap Yaz
0
0
lionelmusti (Figuran) | 8 Ağustos 2011, 21:18

bu filme gidilir işte .  25 kasıma da çok var bea sabırsızlandım fragmanı izleyince :))
 

Cevap Yaz
0
0
tamita (Figuran) | 6 Ağustos 2011, 01:06

Kadroda Çetin Tekindor,Mert Fırat,Yiğit Özşener,Hümeyra,yönetmen Çağan Irmak ve de üstüne böyle güzel bir fragman olunca sabırsızlıkla bekleniyor tabikide.

Cevap Yaz
0
0
fghzxc (Amatör) | 5 Ağustos 2011, 12:18

çok güzel bir film daha geliyor. merakla beklicem.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz