Sinemalar.com

Musallat 2: Lanet Filminin Çekimleri Bitti

Musallat 2: Lanet Filminin Çekimleri Bitti
11 Ağustos 2011

Türk korku filmi tarihinde bir çığır açan “Musallat” filminin ikincisi yolda… 2007’de vizyona giren ve Türk sinemasında bir cinin ilk kez tasvir edildiği film, görsel efektleri ve çarpıcı hikayesiyle yerli ve yabancı korku filmi tutkunlarının büyük beğenisini kazanmıştı.

Yapımcı Banu Akdeniz (Mia Film) korku filmi severlerin ve eleştirmenlerin “Bugüne kadar yapılmış en iyi Türk korku filmi” olarak nitelendirdikleri Musallat’ın, gördüğü ilgi ve beklenti üzerine ikincisini sinemaseverlerle buluşturmak üzere harekete geçtiklerini belirtti.

İkinci film “Musallat 2: Lanet”in yönetmen koltuğunda yine ilk filmin başarılı ismi Alper Mestçi var. Mestçi, senaryosunu da yazdığı Musallat-2: Lanet’i şöyle tanımlıyor: “Bir buçuk saat değil, aylar sürecek derin bir korku! Eve dönünce sinemadakinden daha fazla korkacaksınız!..”

Filmin başrollerini TÜRKÜ TURAN (Elif), TÜLAY BURSA (Ümmü), SELİM GÜRATA (Turan), ZELİHA GÜNEY (Özlem), SALİHA İPLİKÇİ (Öykü), LEVENT BECEREN (Yavuz), BAŞAY OKAY (Hatice), OZAN ÖĞÜT(Cenk), KORAY ŞAHİNBAŞ (İbrahim), SİNEM ÖÇALIR (Hacer) paylaşıyor.

1 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında süren çekimler İstanbul ile İznik’te İhsaniye ve Sansarak Köyleri’ndeki değişik mekanlarda gerçekleşti.

“Musallat 2: Lanet” sinema filminde kullanılan plastik makyaj ve digital efektlerle, Türk sineması adına da birçok ilke imza atılacak. Görsel efektler Unc Film Mehmet Çetin, Plastik makyaj (Emir Özer) ve Sanat Yönetmenliği(Aslı Akıncı) ise Dükkan-ül Hayal şirketi tarafından uygulanıyor… Dağıtımı Özen Film tarafından yapılacak filmin görüntü yönetmenliğini ise Türksoy Gölebeyi üstlendi.

Hayranlarının şimdiden merakla beklediği filmin vizyon tarihi 2 Aralık 2011…

Tüm yorumlar (72)

Avatar
ibocix1990 (Figuran) | 16 Eylül 2011, 02:30

arkadaşlar you tube fragmanı var izleyin görün felaket

Cevap Yaz
0
0
skinnyboy (Profesyonel) | 10 Eylül 2011, 02:58

ilk filmi çok beğenmiştim umarım bu da güzel olur bekliyoruz

Cevap Yaz
0
0
alpjasper (Figuran) | 4 Eylül 2011, 14:31

İlk film gerçekten çok başarılıydı. Türk korku filmlerini pek beğenmem ama :)
Lakin ikincisinin aynı bşarıyı gösterecğine inanıyorum. Daha özgün işler yapılabilir

Cevap Yaz
0
0
ucuncusahsinsiiri (Dublör) | 28 Ağustos 2011, 02:38

Malesef Turk yapimi gerilim filmlerimizin pek basarili oldugunu soyliyemeyiz ama Musallat gercekten basariliydi.Ben de cok begenmistim,etkileyici oldugunu dusunuyorum.Umarim ikincisi de ayni derecede basarili olur.

Cevap Yaz
0
0
ferditslckr (Amatör) | 24 Ağustos 2011, 08:53

1. gerçek birolaydan alındı diyolardı nekadarı doğru orasını bilemem ama güzeldi türklerin yaptığı korku filmleri arasında tek geçilcek bir film. 2 . nasıl olucak bakalım psikolojikmen geriyo abi adamı film yha :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz