Spielberg bilimkurguya dönüyor

15.09.2011 09:51
Spielberg bilimkurguya dönüyor

Steven Spielberg’ün bilimkurgu hayranlarını heyecanlandıran yeni projesi \'Robopocalypse\' dünya ile aynı anda, 3 Temmuz 2013’te vizyona girecek.

 

DreamWorks ve Twentieth Century Fox, Steven Spielberg ‘ın yöneteceği destansı bir bilim-kurgu projesi olan \'Robopocalypse\' için ortak finansör/yapımcı olacaklarını eş zamanlı olarak duyurdular.

 

Bir robotun ayaklanmasının ardından insan ırkının kaderini irdeleyen ve aynı isimle Daniel H. Wilson tarafından yazılan roman “Robopocalypse”, Drew Goddard tarafından beyazperdeye uyarlandı.

DreamWorks, Wilson’ın yayımlanmamış taslak halindeki bu romanının haklarını Kasım 2009’da almıştı.

 

Doubleday tarafından 8 Haziran 2011’de basılan kitap, kısa zamanda New York Times ‘Best Sellers’ listesine eklendi.

 

“Tom Rothman ve Jim Gianopulos’un da, kitabın haklarını aldığımız zamanlarda ‘Robopocalypse’ için aynı heyecanı duymalarından çok memnunum,” diyen Spielberg, “Kendileriyle ve Fox ile ‘Minority Report’u yaptığımız dönemde iyi bir bağımız olmuştu ve umuyorum ki, günümüz izleyicisine heyecan verici yeni bir film sunabileceğiz.” diye devam etti.

 

Spielberg, bilimkurgu türünde daha önce \'E.T.\', \'Üçüncü Türden Yakınlaşmalar\', \'Azınlık Raporu\', \'Yapay Zeka\' gibi klasikleşen filmlere imza atmıştı.