Sinemalar.com

Spielberg bilimkurguya dönüyor

Spielberg bilimkurguya dönüyor
15 Eylül 2011

Steven Spielberg’ün bilimkurgu hayranlarını heyecanlandıran yeni projesi \'Robopocalypse\' dünya ile aynı anda, 3 Temmuz 2013’te vizyona girecek.

 

DreamWorks ve Twentieth Century Fox, Steven Spielberg ‘ın yöneteceği destansı bir bilim-kurgu projesi olan \'Robopocalypse\' için ortak finansör/yapımcı olacaklarını eş zamanlı olarak duyurdular.

 

Bir robotun ayaklanmasının ardından insan ırkının kaderini irdeleyen ve aynı isimle Daniel H. Wilson tarafından yazılan roman “Robopocalypse”, Drew Goddard tarafından beyazperdeye uyarlandı.

DreamWorks, Wilson’ın yayımlanmamış taslak halindeki bu romanının haklarını Kasım 2009’da almıştı.

 

Doubleday tarafından 8 Haziran 2011’de basılan kitap, kısa zamanda New York Times ‘Best Sellers’ listesine eklendi.

 

“Tom Rothman ve Jim Gianopulos’un da, kitabın haklarını aldığımız zamanlarda ‘Robopocalypse’ için aynı heyecanı duymalarından çok memnunum,” diyen Spielberg, “Kendileriyle ve Fox ile ‘Minority Report’u yaptığımız dönemde iyi bir bağımız olmuştu ve umuyorum ki, günümüz izleyicisine heyecan verici yeni bir film sunabileceğiz.” diye devam etti.

 

Spielberg, bilimkurgu türünde daha önce \'E.T.\', \'Üçüncü Türden Yakınlaşmalar\', \'Azınlık Raporu\', \'Yapay Zeka\' gibi klasikleşen filmlere imza atmıştı.

Tüm yorumlar (29)

Avatar
pestece (Amatör) | 21 Eylül 2011, 20:00

Spielberg in iyi bi yapım yapcagına inanıyorum şahsen  E.T ve yapay zeka baya bi begeni almıştı hem digerleri hemde benim gözümde özellikle en etkilendiğim filmlerden biri olan yapay zekayı halada aynı hayranlıgımı besliyorum. Adam bu işte çok iyi

Cevap Yaz
0
0
paint-it-black (Dublör) | 18 Eylül 2011, 20:09

hmm,oyuncu kadrosunu görmeden bu işe steven spielberg ismi altında yorum yapmak yanlış olur.yalnız ismi gerçekten sansasyonel...

Cevap Yaz
0
0
oguzalex (Figuran) | 18 Eylül 2011, 02:00

Filmi merakla bekliyorum güzel bişi çıkacak kesin

Cevap Yaz
0
0
StralD (Artist) | 17 Eylül 2011, 18:11

Merakla bekliyorum beklentiyi karşılar umarım :) .

Cevap Yaz
0
0
demon4242 (Figuran) | 17 Eylül 2011, 18:09

Spielberg?Dünyalar Savaşından sonra.hmm bidaha düşüneyim

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz