Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Bir Onur Ünlü Filmi Daha

Bir Onur Ünlü Filmi Daha
21 Eylül 2011

Onur Ünlü’nün “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” filminin Türkiye prömiyeri, 18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında 23 Eylül Cuma günü saat 15.00’da Adana M1 Alışveriş Merkezi Cinebonus Sinemalarında gerçekleşiyor.

 

Eflatun Film’in yapımcılığını üstlendiği, çekimleri Eskişehir ve İstanbul’da yapılan film, festivalde jüri başkanlığını Derviş Zaim’in yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışan 14 film arasında.

 

“Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” festivalin ardından, 18 Kasım 2011 Cuma günü birçok şehirde birden vizyona girerek, sinemaseverlerle buluşacak.

 

 

Leyla ile Mecnun’un yaratıcılarından…

Leyla ile Mecnun’un yaratıcılarından, Polis, Güneşin Oğlu, Beş Şehir filmleriyle sinema dünyasına özgün bir anlatım getiren Onur Ünlü’nün senarist ve yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda; Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Türkü Turan, Tansu Biçer, Güler Ökten, Bülent Emin Yarar, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Ushan Çakır, Gazanfer Ündüz, Yılmaz Gruda, Engin Alpateş, Engin Hepileri ve Alpay Şayhan yer alıyor.

 

Film, bir taşra şehrinde ailesiyle birlikte yaşayan saygın bir anayasa profesörü olan Celal Tan’ın, ilk eşinin ölümünden yıllar sonra, bir şekilde hayatını kurtardığı ve kendisinden çok genç olan bir üniversite öğrencisi kızla evlenmesi ve ardından yaşanan trajikomik olayları konu ediyor.

Tüm yorumlar (7)

Avatar
cansaka (Profesyonel) | 1 Ekim 2011, 14:04

Selçuk Yöntem, Ezgi Mola, Türkü Turan, Tansu Biçer, Güler Ökten, Bülent Emin Yarar, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu, Ushan Çakır, Gazanfer Ündüz, Yılmaz Gruda, Engin Alpateş, Engin Hepileri, Alpay Şayhan ve bunların yanında Onu Ünlü. Mükemmel bir film olmalı.

Cevap Yaz
0
0
ABusrAB (Profesyonel) | 2 Ekim 2011, 14:17

Kesinlikle kadro mükemmel, yönetmen harika bu film tadından yenmez...

0
0
MojoRising (Figuran) | 26 Eylül 2011, 01:38

Dün itibariyle Adana Altın Koza Film Festivali'nden En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Ekip ödüllerini alıp beklentilerimizi daha da arttırmıştır Onur Ünlü.

Cevap Yaz
0
0
enQss (Figuran) | 25 Eylül 2011, 21:55

ben pek bişe cıkcağını sanmıyorum,yinede imidim yok diyemem son zamanlarda film konusunda baya gelistirme gösterdiğimize inanıyorum...

Cevap Yaz
0
0
mduru1991 (Figuran) | 22 Eylül 2011, 10:38

bir onur ünlü filmi merakla bekliyoruz uzun zaman oldu onur ünlü filmi izlemeyeli.

Cevap Yaz
0
0
FbSinanSarp (Fenomen) | 22 Eylül 2011, 09:43

Bu adam da çok kıvrak bir zeka var ve kesinlikle io yapımın içinde ise ortaya güzel bir şeyler çıkar

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz