Sinemalar.com

Behzat Ç.'ye tepki var!

Behzat Ç.'ye tepki var!
11 Ekim 2011

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali\'nde, \'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm\'ün galası yapıldı. Yönetmen Akar ile başrol oyuncusu Beşikçioğlu\'na, Emniyet Teşkilatı\'na yönelik eleştirilere tepki olup olmadığı soruldu.

Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu\'ndaki gösterimden sonra şiddetli yağış altında bahçeye kurulan söyleşi çadırına geçen ekip, yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı.

Film yapmanın kusuru ve kabahati olmadığını belirten yönetmen Serdar Akar, söyleşiye katılanların kendilerine eleştirel mahiyette sorular da sorabileceklerini işaret ederek, \'\'Yine bir sürü şey soracaksınız. (Şu niye oldu, bu niye oldu...). Ben bu gece güzel bir film izledim. O kadar\'\' dedi.

Filmde Türkiye\'de Emniyet Teşkilatı\'ndaki çarpık yapılaşmalara değindikleri kaydeden Akar ve filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu\'na, \'\'İçten veya dıştan tepkiler nasıl?\'\' sorusu yöneltildi. Akar, \'\'İyi değil\'\' yanıtını birkaç kez tekrarladı. Beşikçioğlu ise, \'\'Cevabı verdi usta\'\' demekle yetindi.

Yönetmen Akar, bir gazetecinin filme 18 yaş sınırı getirildiğini iddia edince, heyecanla tepki verdi.

 

Akar, küfrün bol kullanıldığı film ile ilgili olarak söyleşiye katılanlara, \'\'Ben 13 yaş istiyorum. Haksız mıyım? Bir tuhaflık gördünüz mü? Ahlaka mugayir bir şey gördünüz mü?\'\' diye sordu. Akar\'ın bu sorusu, gülüşmelerle karşılandı.

Bir kadın seyircinin, \'\'Behzat Ç\'de kadın karakterler çok naif. Daha zeki, dirayetli kadın karakteri olamaz mı? Hemen Behzat Ç\'ye aşık oluyorlar\'\' sorusu gülüşmelerle karşılanırken, bu sözlere alınmış gibi davranan Behzat Ç\'nin sevgilisi Savcı Esra karakterini canlandıran Canan Ergüder, \'\'Çok affedersiniz ama benim karakterim çok dirayetli\'\' diye cevap verdi.

 

Dizide rolü olmayan, ancak Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm\'de oynayan Tardu Flordun ve Hakan Boyav\'a kemikleşmiş bir kadronun arasında kendilerini nasıl hissettikleri de soruldu. Flordun, aynı dizide oynamasalar bile birbirlerini yıllardır tanıdıklarını, Beşikçioğlu ile konservatuvardan arkadaş olduklarını söyledi.

 

Tüm yorumlar (19)

Avatar
beelif (Amatör) | 8 Kasım 2011, 17:54

VASAAAAT. bu filme ne gerek vardı anlam veremedim. tv karşısında diziyi izler gibiyidim. Diziyi cok beğeniyorum. Sineması olmamış ne yazik ki. Cünkü uzun metraj behzat dan daha farklı bir beklenti oluyor hali ile. Olsun dizinin tutkunları için sonuç olarak bir kayıp değil elbette. onları bir bucuk saat görmekte doyurucu oluyor:))

Cevap Yaz
0
0
beelif (Amatör) | 9 Kasım 2011, 12:05

ben izlemeye değmez olduğunu söylemedim. Vasat film gördüm bu da onlardan biri. Yorumumu eleştirin adam gibi donelerle.Sinema filmi ile dizi arasında farkın olmadığını söyledim bu nedenle de vasat buldum.

0
0
tvkolik15 (Amatör) | 8 Kasım 2011, 22:01

bence izlenmeye değer bir filmdi sen vasat film görmemissin

0
0
messett (Dublör) | 5 Kasım 2011, 23:20

sıkı bie polisiye hayranı ve behzat ç. hayranı olarak bu film hakkında şunu söylemeliyim,kesinlikle kitabı rezil etmişler,dizi bölümleri bile bu filmden daha iyiydi,nasılsa dizi tuttu buda tutar mantığıyla ve lakayıt bir otyunculuklarla bezenmiş bir film en iyi oyunculuk tardunun o bile artı bir puan kazandırmamış filme,zaten beklenti içerisinde değildim filme girmeden önce ama beklemediğimden daha kötü bir behzat ç filmi çıktı karşıma,polisiyeyle alakası bile yok komedi bu başka kategoriye giremez,umarım bu filmden sonra 2.sezon hayalkırıklığı ortaya koymaz.......

Cevap Yaz
0
0
tvkolik15 (Amatör) | 8 Kasım 2011, 21:56

abartıyorsun bence polisiye kısmı gayet başarılıydı sen herhalde behzat ç. yi arka sokaklar ile karıstırıyorsun

0
0
Szofren (Dublör) | 31 Ekim 2011, 22:06

La bi gidin işinize yaa saçma sapan diziler var ortalıkta yok cariyeler bilmem neler bunlar tuaf değilde küfür mü rahatsız ediyor komik olmayın bee istemeyen izlemez kardeşim bizimde sevmediğimiz programlar var etrafta onlarda eleştirilsin mal mal boşa tv yi zapeden sikecler var onlara bakın önce adamlar gayet doğal davranıyor oynadıkları rolü çekemiyorlar yok küfür bilmem ne hee yaa lebron james :)

Cevap Yaz
0
0
raskolnikov67 (Dublör) | 29 Ekim 2011, 16:50

sokaklarda herkesin iki lafından biri küfür.Kemal sunalın filmeleride küfür dolu 18 yaş sınırımı var

Cevap Yaz
0
0
metratli (Amatör) | 25 Ekim 2011, 22:49

Keşke C.Dere'yi katmasalardı filme çok gereksiz olmuşş.Kaliteyi düşürmüş yazık..

Cevap Yaz
0
0
tvkolik15 (Amatör) | 8 Kasım 2011, 22:00

bence yanılıyorsun ezel dizisinde gayet basarılıydı ayrıca günümüzde istanbul üniversitesi gibi bir yeri kazanmak çok kolay deil...D

0
0
Görüşleriniz