Sinemalar.com

2. Uluslararası Malatya Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

2. Uluslararası Malatya Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu
17 Ekim 2011

Geçen sene ilki düzenlenen ve sinemaseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Malatya Film Festivali’nin ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak filmler belli oldu. 18 - 24 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek festivalde sekiz film yarışacak. 2. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Eylül (Cemil Ağacıkoğlu), Gelecek Uzun Sürer (Özcan Alper), Kar Beyaz (Selim Güneş), Küçük Günahlar (Rıza Kıraç), Mar (Caner Erzincan), Saklı Hayatlar (A. Haluk Ünal), Unutma Beni İstanbul (Artistik Yönetmen: Hüseyin Karabey) ve Zenne (M. Caner Alper, Mehmet Binay) adlı filmler yarışacak.

Tüm yorumlar (4)

Avatar
Ikoshdgn (Figuran) | 9 Kasım 2011, 21:17

Malatya'da böyle bir etkinliğin yapılmasına çok sevindim. Geçen yılda bayağı ilgi gördü zaten. Umarım hak eden filmler kazanır yine. :) Bu arada Malatya hakkında ileri geri konuşan insanlar var, haddinizi bilmeniz gerekir. ;) Sizin gibi insanlar Malatya gibi cennet şehrin adını ağzına almasın bir zahmet. Kendini jüri sanan biri ''bir Malatya eksikti'' gibisinden bir yorum yazmış. Çok biliyorsun ya sanki boş boş konuşuyorsun ancak!

Cevap Yaz
0
0
Ghostrider44 (Amatör) | 30 Ekim 2011, 03:54

çok güzel.. destekliyorum. Malatya'mıza renk katan bir etkinlik.. :))

Cevap Yaz
0
0
ForEverYekk (Profesyonel) | 27 Ekim 2011, 21:18

pehh..malatya işte ne diyesin..günümüzde hemen hemen bütün filmlerind bi ödülü var..anlamsızlaştı artık ödül kazanmak, sıradan bi durum haline geldi.malatyada bile uluslararası film festivali düzenlendiğine göre..!

Cevap Yaz
0
0
kristalin (Amatör) | 31 Ekim 2011, 01:01

önemli olan filmlerin ödül alması değil malatyada gösterilmesi. birçok film var ki gösterime girdiği halde malatya daki sinemalar da gösterilmiyor. beyefendi sanki jürü üyesiymiş de malatyaya gitmek istemiyormuş gibi. evet haklısın sizin şehirlerinizdeki festivallerde "izlerken seyircinin kıçından ateş çıkaran filmler" gösteriliyor. zaten festivallerin hali ortada. tembelliğinizden çoğunuz böyle organizasyona katılmıyorsunuz bile. bırakında başka insanlar da faydalansın böyle şeylerden...

0
0
Ghostrider44 (Amatör) | 30 Ekim 2011, 03:45

her filmin ödül alıp almamasına lafım yok. evet büyük beğeni kazanan ve kaliteli filmlere ödül verilmeli.. bunun içinde kaliteli eleştri yapabilen kaliteli izleyici kitlesi ve kaliteli organizasyonlar olmalı.. ee bu organizasyonlar da bir anda olmuyor ve bir anda büyümüyor zamanla önem kazanıyor.. kim bilir belki bundan 50 yıl sonra oscar ödülleri kadar değerli olur burda verilen ödüller.. yıkıcı değil yapıcı olalım dimi ama.. sizin "peehh malatya..ile başlayan ve malatya da bile...." biten cümleniz de pek kaliteli bi yorum olmamış..ne küçümsüyosunuz memleketimizi.. siz shangay da mı yaşıyosunuz?? :P
:-P Malatya'ma laf yok..lütfeeeen! reca ederim haddinizi biliniz.. :-P :))

0
0
Halki (Profesyonel) | 17 Ekim 2011, 21:06

Sürekli bir festival düzenleniyor. Ödüllerinde bir espirisi kalmadı artık. İki tane filim yap 20 tane ödül alırsın.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz