Sinemalar.com

Türkiye’nin Beklediği Film: Dedemin İnsanları

Türkiye’nin Beklediği Film: Dedemin İnsanları
24 Kasım 2011

Most Production ve Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu, Çağan IRMAK’ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı DEDEMİN İNSANLARI 25 Kasım’da vizyona giriyor.

 

DEDEMİN İNSANLARI, küçük bir kasabada yaşayan on yaşındaki Ozan (Durukan Çelikkaya) ve dedesinin (Çetin Tekindor) hikâyesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor.

Ozan, 80 darbesiyle atanan belediye başkanının (Zafer Algöz) rant peşinde koşan tavrına başkaldıran babası İbrahim’in (Yiğit Özşener) ve mübadele, askeri harekatlar ve darbelerle ömrü geçen dedesi Mehmet Bey’in ailesi ve ülkesine nasıl sahip çıktığını gözleyerek yeni ülkesinde büyümektedir.

Ozan, azınlık gözüken sıra dışı insanları, büyük bir hoşgörü ile sahiplenen dedesinin kalbini kıranın, aslında ülkesi olduğunu yıllar sonra anlayacaktır.

Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola, Mehmet Ali Kaptanlar, Sacide Taşaner, Ünal Silver, Ushan Çakır, Serkan Genç, Yiğit Arı ve Durukan Çelikkaya rol aldığı DEDEMİN İNSANLARI, 25 kasım’da 250 kopya ile tüm Türkiye’de vizyona girecek.


Tüm yorumlar (2)

Avatar
reyyanmeryem (Figuran) | 1 Aralık 2011, 16:44

dedemin insanlarını deil celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesini bekliyor türkiye ama hala hataya gelmedi:(

Cevap Yaz
0
0
vidoco (Amatör) | 26 Kasım 2011, 10:34

izleyen arkdaşlar vamı yav merak ediyorum eğer babam ve oğlum gibi ise izlemeye gideceğim hala tadı damağimda o filmin yav

Cevap Yaz
0
0
cineworld (Dublör) | 30 Kasım 2011, 23:43

bence izlenilmesi gereken bir film.eğer çağan ırmak filmlerini beğeniyorsan..öğrenilmesi gerekn şeyler olan bir film.

0
0
Görüşleriniz