Sinemalar.com

The Dark Knight Rises için geri sayım başladı

The Dark Knight Rises için geri sayım başladı
28 Kasım 2011

The Dark Knight Rises’ın ilkbaharın sonlarına doğru başlayan ve yedi ay süren çekimleri bitti. Filmle ilgili yeni kareler Empire’da yayınlandı.

Filmin yönetmeni Christopher Nolan, hikayenin, Joker’in yakalanmasından sekiz yıl sonrasında geçtiğini açıklayarak filmle ilgili ipuçları verdi. Nolan, “Tüm amacımız Batman ve Bruce Wayne’in hikayesini bitirmek. Hikaye ikinci filmin sonundan devam etmeyecek. Batman’i 8 yıl sonra biraz daha yaşlı bir halde bulacağız” diye konuştu.

Filmde, Gotham City'nin yeni belalısı olarak sinemaseverlerin karşısına Bane çıkıyor. Bane, Gotham’ı işgal ederken polis şefi Jim Gordon da Batman’i yakalamaya çalışıyor. Sekiz yaş daha yaşlanmış Batman ise Bane’le savaşmak için Gotham’a dönüyor. 

 

Bir diğer merak edilen karakter ise Anne Hathaway'in canlandırdığı Kedi Kadın. Daha önce Tim Burton'ın yönettiği Batman Dönüyor'da da yer alan Kedi Kadın, serinin hayranlarının en şüpheyle yaklaştığı karakter.

Öte yandan ilk filmin 'kötü'leri Liam Neeson'ın canlandırdığı Ra's Al Ghul ve Cillian Murphy'nin canlandırdığı 'Scarecrow' da üçüncü filmde gözükecek.

Filmin ilk fragmanı ise, 'prologue' adı verilen altı dakikalık bir görüntüyle beraber gelecek ay yayınlanacak. Filmin fragmanı Sherlock Holmes filminin Amerika’da vizyona gireceği gün sinemalarda gösterilecek. Prologue ise Mission Impossible’nin vizyona gireceği gün gösterilecek.

 

Ayrıca, Warner Bros'un, seriye Nolan ve Christian Bale olmadan bir TV dizisiyle devam edeceği de planlar arasında yer alıyor.

Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Gary Oldman, Joseph Gordon Levitt, Marion Cotillard, Michael Caine ve Morgan Freeman'ın başrolünde yer aldığı 'The Dark Knight Rises' 20 Temmuz 2012'de gösterime girecek.

Tüm yorumlar (24)

Avatar
waylokurdo (Amatör) | 5 Aralık 2011, 18:26

Ne yazık ki batman serisinin 3 filmle sınırlandırılması içimi acıtıyor... Batman hayranı olup çizgi romanlarını dahi bin bir bela ile bulup okuyan insanlara haksızlık edildiğini düşünüorum. Batman'i bilenler ne demek istediğimi anlarlar Nolan da zaten belirtmiş sonlandıracaklarını. Bane en ağır düşmanlarından biri ve öncesinde diğer düşmanlarıyla olan mücadelelerde en azından bir iki film daha çekebilirlerdi hiç olmazsa Batman hayranlarının hatırına :(

Cevap Yaz
0
0
Kb-24 (Amatör) | 4 Aralık 2011, 11:34

Kesin olan şu. Joker olursa tekrar film mükemmel olur. Ama yoksa şüphelerim var. Joker olucakmı acaba ?

Cevap Yaz
0
0
vecip (Jön) | 5 Aralık 2011, 11:04

İlk seride Joker mi vardı. Hem Nolan yapıyo hemde nedn jokerle sınırlıyon ki filmi. Film Batman filmi bak dikkatini çekiyorrum. Batman . Koker yoksa şüphesi varmı peah

0
0
efe64 (Dublör) | 5 Aralık 2011, 00:57

Kimse bilmiyor daha resmi konu açıklanmadı tek bilinen 8 yıl sonraya gidildiği. Belki görsel efektle bazen ortaya çıkabilir Joker.

0
0
Black-Goblin (Profesyonel) | 4 Aralık 2011, 15:26

Yok. Heath öldü ne de olsa kaldı ki aradan 8 yıl geçmiş olacak.

0
0
edaydemir (Amatör) | 2 Aralık 2011, 22:29

valla benim hiç acabalarım yok bu film için o kadar eminim ki maalesef avengersleri acabalarla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
not-optimist-fall (Jön) | 2 Aralık 2011, 14:53

Umarım iyi bir film olur şüphem yok gerçi ama yinede insan acaba diyo..20 Temmuza cok var ma napalım bekliyecez artık..

Cevap Yaz
0
0
kubraJohnny (Profesyonel) | 2 Aralık 2011, 14:17

Heyecanla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz