Sinemalar.com

MUSALLAT 2’DEN BİR REKOR!!!

MUSALLAT 2’DEN BİR REKOR!!!
6 Aralık 2011


2 Aralık’ta vizyona giren psikolojik gerilim türündeki “Musallat 2” sinema filmi,ilk üç günde 135 salonda 115.569 kişiye ulaşarak sezonun film kopya sayısına göre en iyi açılış yapan Türk filmi oldu. “Musallat 2” özellikle sosyal medyada yapılan yorumlarla forumköşelerinin de ilgi odağı haline geldi…

Türk korku filmi tarihinde bir çığır açan ve 2007 yılında ilkiyle büyük beğeni toplayan “Musallat” filminin ikincisi “Musallat 2 – LANET” 2 Aralık Cuma günü vizyona girdi.

 

Yapımcı Banu Akdeniz (Mia Film) korku filmi severlerin ve eleştirmenlerin “Bugüne kadar yapılmış en iyi Türk korku filmi” olarak nitelendirdikleri Musallat’ın, gördüğü ilgi ve beklenti üzerine ikincisini sinemaseverlerle buluşturdu.

İkinci film “Musallat 2 - LANET”in yönetmen koltuğunda yine ilk filmin başarılı ismi Alper Mestçi var. Mestçi, senaryosunu da yazdığı Musallat-2: Lanet’i şöyle tanımlıyor: “Bir buçuk saat değil, aylar sürecek derin bir korku! Eve dönünce sinemadakinden daha fazla korkacaksınız!..”

Filmin başrollerini TÜRKÜ TURAN (Elif), TÜLAY BURSA (Ümmü), SELİM GÜRATA (Turan), ZELİHA GÜNEY (Özlem), SALİHA İPLİKÇİ (Öykü), LEVENT BECEREN (Yavuz), BAŞAY OKAY (Hatice), OZAN ÖĞÜT(Cenk), KORAY ŞAHİNBAŞ (İbrahim), SİNEM ÖCALIR (Hacer) paylaşıyor.

Dağıtımı Özen Film tarafından yapılacak filmin görüntü yönetmenliğini ise Türksoy Gölebeyi üstlendi.

 

Tüm yorumlar (14)

Avatar
cihat10 (Figuran) | 15 Aralık 2011, 02:04

ilk filmden bayagı bi tırsmıstım buna gitmeye cesaretim yok acıkcası

Cevap Yaz
0
0
kertenkebelek (Profesyonel) | 14 Aralık 2011, 19:26

türk filmlerine gidilmesi beni mutlu ediyor nasıl olursa olsun kendi milletimizin çektiği filmlere gitmek daha iyi bence

Cevap Yaz
0
0
efeppp (Dublör) | 14 Aralık 2011, 14:15

İZleyipte filmi sonlandırdığım günü çok merak ediyorum.

Cevap Yaz
0
0
DestanYazan (Figuran) | 14 Aralık 2011, 13:38

Nefret ediyorum insanların ruhani korkularını tetikleyen filmlerden.Bu sene çok kısır geçiyor.Kayda değer bir tane bile Türk filmi çıkmadı.Geçen sene en azından Av Mevsimi vardı.Hep basit filmler var.Haliyle milletin Türk filmi açlığından Musallat yararlanıyor.Her yerde reklam afişlerinin olması da rekor kırdırtıyor ...

Cevap Yaz
0
0
dr.jacksheparddd (Efsane) | 14 Aralık 2011, 12:05

Bu tür filmler nasıl oluyor da rekor kırıyor anlamıyorum, zaten Türkler'in yaptığı iki filmi izlemeyeceksin: biri komedi, diğeri korku.

Cevap Yaz
0
0
antubis (Figuran) | 14 Aralık 2011, 14:41

toşun paşayı,hababam sınıfını,süt kardeşleri daha onlarcasını hayran olduğunuz amerikan sinemasımı çekti?

0
0
Görüşleriniz