Sinemalar.com

Yeni 'Teyzem' Şebnem Bozoklu

Yeni 'Teyzem' Şebnem Bozoklu
22 Aralık 2011

Ümit Ünal'ın yeniden çekeceği 'Teyzem'de daha önce Müjde Ar'ın canlandırdığı Üftade rolünü bu kez Şebnem Bozoklu canlandıracak.

 

 

Ümit Ünal, 1986 yılında Milliyet Gazetesi Senaryo Yarışması’nda birincilik ödülü kazandıran Halit Refiğ imzalı ‘Teyzem’ filmini yeniden çekmeye karar verdiğini daha önce açıklamıştı.

 

Müjde Ar’la hayat bulan Üftade rolü bu kez Şebnem Bozoklu’nun olacak. Bozoklu heyecanını Twitter’da şöyle paylaştı: “Çok sevdiğim ‘Teyzem’ filmini, 18 yaşındayken yazan Ümit Ünal, yıllar sonra kendi çekiyor ve ben Üftade oluyorum.”

 

 

Milliyet gazetesinin haberine göre, Müje Ar ise “Teyzem Ünal’ın senaryosu, zaten kendi teyzesinin hikâyesi... İstediğini yapar” dedi.

 

Türk sinemasının en iyi senaryolarından birine sahip 'Teyzem'in konusu şöyle: Üftade annesi ve üvey babasıyla sıradan bir hayat sürmektedir. Bir gün yıllar önce evden gitmiş olan ablası oğlu Umur’la kapılarını çalar. Umur’la Üftade çok içten bir bağ kurarlar. Gelişen olaylarla Üftadenin bambaşka bir yüzü ortaya çıkar.

Tüm yorumlar (8)

Avatar
KeDu (Figuran) | 25 Aralık 2011, 00:27

tekrar çekilmesi çok iyi bence . çünkü eskisi her ne kadar zamanı için iyi bir yönetmenlik olsa da bariz şekilde kusurlu . hatta senaryoyu gölgeleyecek derecede . ümit ünal kendi senaryosunu bence bu sefer çok iyi işlenmiş bir filme dönüştürecektir , merakla bekliyorm.

Cevap Yaz
0
0
ankyra (Profesyonel) | 24 Aralık 2011, 21:53

değişik bi kadın bu ya bi türlü çözemedim :D

Cevap Yaz
0
0
king-of-pop (Jön) | 24 Aralık 2011, 14:20

Yenge,Teyze falan ... yakında hala olur :) ne iş? neyse şaka bir yana çok iyi bir oyuncu gerçekten.ilker aksumla çok yakışmışlardı.bunda da başarı sağlayacağına inancım tam.

Cevap Yaz
0
0
feteme69 (Figuran) | 24 Aralık 2011, 00:41

Ümit Ünal'ın "nar" filmi yeni gösterimde. Eski filmi tekrar çekme yerine yeni bir şeyler yaparsa izleriz.

Cevap Yaz
0
0
efeppp (Dublör) | 23 Aralık 2011, 20:50

Bizim Yengedeki başırısıyla bence bu rolü hakediyor.Altından kalkacağına inanıyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz