Sinemalar.com

Gerçek Mahkumlar Oyuncu Oldu!

Gerçek Mahkumlar Oyuncu Oldu!
7 Ocak 2008

“Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım” filmi, DIGITURK’ün sponsorluğunda, Senaryo Yazarları Derneği’nin (SENDER) 2006 yılı Haziran ayında Bayrampaşa ve Paşakapısı tutuk evlerinde başlattığı \'Hayal Kurmak Serbest Film Atölyesi Projesi’ kapsamında çekildi. Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destek verdiği filmin senaryosu Birol Güven Senaryo Atölyesi yönetiminde çalışan mahkumlar tarafından yazıldı ve müzikleri de yine mahkumlar tarafından yapıldı.

DIGITURK’ün sponsorluğunda çekilen filmin yapımcılığını Birol Güven\'in kurucusu olduğu Mint Yapım üstlendi. Filmin afiş fotoğrafını cezaevi tabur komutanının çektiği filmde, Bayrampaşa\'nın gerçeklerine ve gündelik hayatına ışık tutuluyor. Filmde infaz koruma memurları ile mahkumlara, \'\'Avrupa Yakası\'\'ndaki Kubilay tiplemesiyle tanınan oyuncu Vural Çelik, Yasemin Conka, Hakan Yıldırım, Okan Tangücü ve 22 oyuncu eşlik etti.

“Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım” filminin özel gösterimi, TÜRSAK ve Antalya Kültür Sanat Vakfı’nın (AKSAV) işbirliğinde 19-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 44. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in de katılımıyla yapılmıştı.

Gerçek mahkum ve infaz koruma memurlarının rol aldığı ilk sinema filmi olan ‘Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım” 22 Şubat 2008’de gösterime girecek.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (7)

Avatar
TheCollector35 (Amatör) | 15 Haziran 2011, 19:16

Mahkumların oyuncu olduğunu duymuştum ama o zamanlar bu filmin karşısında daha iyi filmler vardı vizyonda bu yüzden filmi sinemada izliyemedim.Baya birzaman sonra digitürkte izlemiştim.Çok fazla iyi bir film değil ama oyuncularının çoğunun mahkum olduğunu düşünürsek iyi birşeyler çıkmış ortaya.Vural Çeliğin oyunculuğunu çok beğenmiştim bu filmde.

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 18 Ağustos 2010, 06:10

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
tanay (Artist) | 22 Mayıs 2010, 16:16

filmi ailecek çok beğendik.özellikle mahkumların söylediği türküler canıma üfledi:)

Cevap Yaz
0
0
daniel-brk (Efsane) | 21 Kasım 2009, 16:18

Gerçk mahkumların oynaması hoşuma gitti açıkcası :))            

Cevap Yaz
0
0
ertzku (Dublör) | 9 Ocak 2008, 23:20

bu film için cezaevinde yapılan programı seyretmiştim.bir hücre sahnesinde vural çelik rol gereği bağırarak ağlıyormuş, yan hücredede gerçek bir mahkum buna bağırmış 'karı gibi ağlama lan' şeklinde. konusu çok farklı değil ama oynayanlar mahkumlar olunca bir farklılık getirmişlerdir diye düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz