Moonrise Kingdom,Amerika ile aynı anda vizyonda

24.05.2012 10:37
Moonrise Kingdom,Amerika ile aynı anda vizyonda

Bruce Willis yeni filmi 'Moonrise Kingdom' için ''Diğer bütün filmleri gibi eşsiz bir Wes Anderson filmi. Bir filmde görmeyi beklemediğiniz, sadece Wes’in aklına gelebilecek birçok özel ve komik sahne var” diye konuştu.

Cannes Film Festivali’nin açılış filmi Wes Anderson filmi 'Moonrise Kingdom', ABD ile aynı anda bu Cuma gösterime giriyor.

Zor Ölüm serisinden polis memuru olarak görmeye alışkın olduğumuz Bruce Willis, eşsiz mizah anlayışıyla kendini farklı kılan Anderson’ın bu son filminde polis şefi “Captain Sharp” rolüyle izleyicinin karşımıza çıkıyor. Çarpıcı bir oyuncu kadrosuna sahip filmde Bruce Willis’e Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand, Tilda Swinton, Jason Schwartzman eşlik ediyor.

Film, New England’da yaşayan 12 yaşında iki küçük aşığın birlikte kaçmasının ardından ada yetişkinlerinin onları bulması sırasında yaşanan olayları enteresan ve komik bir dille anlatıyor.

Oscar'a iki kez aday olan Anderson’a göre, Bruce Willis tam bir polis memuru. Willis’le ilk kez birlikte çalışan Anderson, “Adanın yerel şefi Captain Sharp’ı, hüzünlü, ağırbaşlı ama bu sakin duruşunun altında otorite sahibi olan bir karakter olarak tanımlayabiliriz. Bruce’u daha önceden tanımıyordum ama o gerçek bir polis memuru gibi görünüyor. O rozete layık olduğunu söylemek sanırım abartılı olmaz.”

Bruce Willis de Moonrise Kingdom için “Bu film diğer bütün filmleri gibi eşsiz bir Wes Anderson filmi. Bir filmde görmeyi beklemediğiniz sadece Wes’in aklına gelebilecek birçok özel ve komik sahne var” dedi.

 

Kaynak:ntvmsnbc