Altın Koza jürisi belli

12.06.2012 17:22
Altın Koza jürisi belli

Başkanlığını Ferzan Özpetek’in yapacağı Altın Koza jürisinde yer alacak 7 isimden 6'sı belli oldu...

Nurgül Yeşilçay da jüride yer alıyor

17-23 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki 7 jüri üyesinden 6’sının belirlendiğini açıklandı.

 

Başkanlığını ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in yapacağı jüride, her yıl olduğu gibi, bu yılda kendi dallarında önemli isimlerin yer alıyor.

Sinema dünyasının heyecanla beklediği 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda görev yapacak jüri şu isimlerden oluşuyor:

Türk sinemasına uluslararası alanda bir çok ödül kazandıran yapımcı Zeynep Özbatur Atakan, son dönem sinemamızın en başarılı kadın oyuncularından Nurgül Yeşilçay, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutan müzikleri üzerinde yaptığı arşiv çalışmalarıyla yurtdışında da büyük beğeni kazanan müzik yapımcısı Hasan Saltık, çalışmalarını sinema, medya, popüler kültür, kadın araştırmaları ve siyasal iletişim anlarında yoğunlaştıran Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, yine son dönem sinemamızda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken görüntü yönetmeni Eyüp Boz.

7 kişiden oluşan jürinin, son ismini belirleme çalışmalarının da devam ettiği açıklandı.

Öte yandan, son başvuru tarihi 27 Temmuz 2012 olan yarışma yönetmeliğine altinkozafestivali.org.tr adresinden ulaşılabilecek.