Sinemalar.com

Nolan bir daha Batman çekmeyecek

Nolan bir daha Batman çekmeyecek
26 Haziran 2012

Christopher Nolan'ın eşi ve yapımcı ortağı Emma Thomas, Nolan'ın 'The Dark Knight Rises’tan sonra bir daha Batman filmi çekmeyeceğini söyledi.

‘Batman Begins’ serisi ile başlayan ve dünya çapında büyük başarı elde ederek şimdiden her biri modern klasiğe dönüşen Batman filmlerinin yönetmeni Christopher Nolan’ın eşi ve yapımcı ortağı Emma Thomas, yönetmenin bir daha asla Batman filmi yönetmeyeceğini açıkladı.

Amerikan sinema dergisi Total Film’in haberine göre, Nolan Türkiye'de Temmuz ayında gösterime girecek ‘The Dark Knight Rises’tan sonra bir daha Batman filmi çekmeyecek.

Thomas, SFX dergisinin dördüncü bir filmin çekilmesi olasılığı sorusuna ‘Hayır. Asla.’ cevabını verdi.

Thomas, yaklaşık 10 yıldır Batman filmlerinin yapımıyla uğraştıklarını ve bir noktadan sonra farklı işlerle uğraşmak gerektiğinin önemine ve gerekliliğine dikkat çekti. Ayrıca Nolan’ın seriyle ilgili çok heyecanlı olduğunu ve 3 film boyunca bunu sürdürdüğünü belirten Thomas, sonraki filmlerde aynı karakterin farklı bir versiyonunu çekiyor olmanın bu heyecanı öldürebileceğini de sözlerine ekledi:

''Bir üçlemenin iyi yanı hikayenin bir başlangıç, gelişme ve sonuç bölümleri olduğu hissi yaratması. Herhangi bir filmin uzatılmış versiyonu gibi. Ancak dördüncü bir filmin her seferinde farklı bir kötü karakterin aynı şekilde alt edildiği bölümlere ayrılmış bir seri gibi algılanma tehlikesi var ve bu da Nolan'ın film yapma heyecanını yitirmesine sebep olacaktır.''

 

Kaynak:ntvmsnbc

Tüm yorumlar (30)

Avatar
swwagger (Profesyonel) | 2 Temmuz 2012, 18:52

Baska bir batman cekseydi, zaten bu uc filmin icine ederdi. Erken konusmiyim diyorum ama bence Dark knight rises, The dark knight'i gecemez.

Cevap Yaz
0
0
kubraJohnny (Profesyonel) | 2 Temmuz 2012, 14:14

Açıkcası ben Nolan`dan İnception 2 bekliyorum.

Cevap Yaz
0
1
HighSector (Dublör) | 1 Temmuz 2012, 03:41

Son 10 yılın en iyi film sıralamasında Batman kendine çok iyi bir yer edindi ve sıralamada gelecek olan son filmi ile kendini ilk sıraya çıkaracaktır. Eğer bir sıralama olacaksa da oda şöyledir bana göre;
3. Sırada: 3D akımını bütün dünyada artık vazgeçilmez kılan AVATAR
2.Sırada: Neredeyse her yıl bir süper kahraman filmi ile bize tanıtılan, ve sonunda hepsinin bir filmde karşımıza çıkacağı fikrine hazırlandığımız ve tüm dünyanın beğeni ile izlediği AVENGERS
1. Sırada: Bütün süper kahramanlar arasında en çok bilinen; Christian Bale ve Christopher Nolan tarafından bir efsaneyi tekrar efsane yapan BATMAN dir...

Cevap Yaz
0
0
YaşarSinan (Dublör) | 30 Haziran 2012, 03:09

Bana göre 2012 yılının en iyi 5 filmi arasında ilk 3 te hatta bana göre ilk sırasında yer alacak bir film olmasını bekliyorum . Diğerleri ise Yenilmezler , Cehennem Melekleri , Taken ve Bourne'un Mirası olacak bence. Ama dediğim gibi sene başından beri en çok beklediğim film The Dark Knight Rises .

Cevap Yaz
0
0
efe64 (Dublör) | 29 Haziran 2012, 22:52

Tabii Nolan çekmiyor diye bir daha Batman filmi çekilmeyecek değil. Daha çok düşman ve konu var işlenecek. Ama Nolan kardeşler çok iyi bir iş başardı. The Dark Knight Rises için sabırsızlanıyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz