Sinemalar.com

Herkes Woody Allen'ın peşinde

Herkes Woody Allen'ın peşinde
19 Temmuz 2012

''Avrupa, Güney Amerika, Rusya, Çin bütün bu ülkeler aradılar, davet ettiler...'' Filmlerinde Paris, Londra, Roma, Barcelona gibi şehirleri kullanan Woody Allen'a başka şehirlerden de davet var.

Her sene bir film çeken ve filmlerinde genellikle New York’u kullanan Woody Allen, ‘The Wall Street Journal’, ‘The New York Times’ ve ‘LA Weekly’ye yaptığı açıklamalarda son 5 senedir Avrupa şehirlerini kullandığını çünkü daha fazla para kazandığını açıkladı.

Allen, 2005 yılında çektiği 'Maç Sayısı'nı (Match Point) Long Island yerine İngiltere’de çekmesinin sebebinin de daha fazla para olduğunu söyledi.

Allen yaptığı açıklamada; “Ülkeler beni arayıp çağırıyorlar, bu harika. Çünkü beni Amerika’ya davet etmiyorlar. Avrupa, Güney Amerika, Rusya, Çin bütün bu ülkeler aradılar ve ‘Eğer finansmanını sağlarsak, ülkemizde film çeker misiniz?’ diye sordular” dedi.

Bu açıklama üzerine Jewish Journal’ın editörü Rob Eshman, ünlü yönetmenin İsrail’de bir film çekmesi için kampanya başlattı.

 

Kaynak:ntvmsbc

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (6)

Avatar
kadirkaraduman (Amatör) | 22 Temmuz 2012, 21:36

bende woody allen iyi bir yönetmen sanırdım , paranın kölesi olmuş

Cevap Yaz
0
0
lordakrep (Amatör) | 22 Temmuz 2012, 03:58

ne farkeder nerede çekerse çeksin yeterki Türkiye'de çeksin filmini. ama İstanbul varken de başka bir şehirde film çekeceğini zannetmiyorum.

Cevap Yaz
0
0
kemerlee (Jön) | 21 Temmuz 2012, 16:24

Türkiye diyince niye illaha İstanbul oluyor, İstanbuldan ibaretmi türkiye.İzmiri, Antalyası, Aydını, Eskişehiri,Ankarası yokmu.Ne bu insanların İstanbul takıntısı güzel şehir eyvallah ama İzmiri tercih ederim.

Cevap Yaz
0
0
cihan041 (Dublör) | 21 Temmuz 2012, 00:03

İstanbul'da Woody Allen'ı görmek çok isterdik.. İstanbul sokakları onu bekler...

Cevap Yaz
0
0
TilkiAndre (Jön) | 19 Temmuz 2012, 14:41

Ben sanmıyorum ki Türkiye de film çeksin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz