Sinemalar.com

Batman'in gösteriminde 14 kişi öldürüldü

Batman'in gösteriminde 14 kişi öldürüldü
20 Temmuz 2012

ABD'nin Denver kentinde 'The Dark Knight Rises' filminin gösterimi sırasında izleyicilerin üzerine ateş açıldı. Saldırıda 14 kişi öldürüldü. En az 50 kişi yaralandı. Hayatını kaybedenler arasında çocuklar da var. Saldırgan otoparkta yakalandı.

ABD'nin Denver kentinde 'The Dark Knight Rises' filminin gösterimi sırasında izleyiciler üzerine ateş açıldı.

ABD'nin Colorado eyaletindeki Denver kentindeki Aurora bölgesinde "Batman" üçlemesinin son filmi 'The Dark Knight Rises'ın geceyarısı gösteriminde izleyicilerin üzerine ateş açıldı. Film gösterimi başlamadan 30 dakika önce saldırganın, filmi izlemeye gelenlerin üzerine ateş açtığı belirtildi.

Saldırıda 10 kişinin olay yerinde, 4 kişinin de hastanede olmak üzere toplam 14 kişinin öldürüldüğü açıklandı. Ölenler arasında çocuklar da bulunuyor. Hayatını kaybedenlerden birisinin 6 yaşında bir kız çocuğu olduğu belirtildi.

Katliamdan böyle kaçtılar

Polis olayla ilgili olarak 24 yaşındaki bir kişiyi gözaltına aldı. Üzerinden bir tüfek ve iki silah çıkan kişinin evinde bomba olduğunu söylediği belirtiliyor. Sinemanın hemen arkasındaki bir otoparkta yakalanan zanlının, çelik yelek giydiği de açıklandı. Polise direnmeyen saldırgan, evinde patlayıcı madde bulunduğunu söyledi. Polis, saldırganın evinde arama yapıyor.

Denver kentine bağlı Aurora bölgesinde, alışveriş merkezi içindeki Century 16 adlı sinemanın önünde gaz bombası patlatan bir saldırgan, izleyicilerin üzerine ateş açtı. Saldırıda en az 14 kişinin öldürüldüğü ve 50 kişinin yaralandığı belirtildi. Saldırganın maskeli olduğu da iddia edildi.

SİNEMADA PATLAYICI BULUNDU

Amerikan polisi, sinema salonunun içinde patlayıcı düzeneği bulduklarını, ancak söz konusu düzeneğin önceden mi salona yerleştirildiği veya izleyicilerin üzerine mi atıldığı konusunda emin olamadıklarını açıkladı.

GÖRGÜ TANIĞI DEHŞET ANINI ANLATTI 

Saldırı anını anlatan görgü tanığı Paul Otermat, filme kız arkadaşıyla birlikte gittiğini belirterek, "Saldırgan yangın kapısından girdi. Bunu film gösteriminin bir parçası olarak düşündüm. Ama o üzerimize gaz bombası attıktan sonra ateş etmeye başladı. Biz koltukların arasında eğilerek dışarı kaçmaya çalıştık" dedi. ABD'deki yerel medya da, ölü sayısının 12 olduğunu belirtiyor. Bazı medya organları saldırıyı iki kişinin gerçekleştirdiğini ileri sürüyor.

LANETLİ SERİ

Bugün yaşanan katliam, yönetmen Christopher Nolan'ın Batman serisindeki ilk dram değil.

Serinin Kara Şövalye isimli filminde Joker rolüyle büyük beğeni toplayan 28 yaşındaki Avustralyalı aktör Heath Ledger, filmin çekimlerinde kısa bir süre sonra, Manhattan'daki evinde ölü bulunmuştu.

Hollywood'un umut bağlanan oyuncularından biri olan Ledger'in ani ölümü, reçeteli ilaçları yanlış kullanması olarak açıklanmıştı.

 

 

 

Kaynak:ntvmsnbc

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (62)

Avatar
OnurShady (Figuran) | 1 Ağustos 2012, 04:47

Serinin son filmi olması iyi oldu.

Cevap Yaz
0
0
Fa (Figuran) | 23 Temmuz 2012, 18:37

Nolan'ın karanlık bir adam olduğunu düşünmeye başladım...

Cevap Yaz
0
0
gulel3535 (Figuran) | 23 Temmuz 2012, 04:17

Gitmesekmi sinemaya acaba psikopatlar heryerde Türkiyedede olabılır belkı bır sınemada =) kendını batmana çok kaptırmış biri.Balkondan pikaçuuu dıye atlayanları unutmadık :D

Cevap Yaz
0
0
erdmznyl (Efsane) | 23 Temmuz 2012, 01:06

filmden bu sayede mi haberin oldu? :) ne kadar başarılı bir sinema takipcisiymissin yahu :) iyiymis :D

Cevap Yaz
0
0
naginni_AAC5 (Dublör) | 23 Temmuz 2012, 00:53

Ne yazıkkı Absurd şekilde filmin reklamı da oldu mesela benim haberim yoktu filmden bu sayede öğrendim

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz