Sinemalar.com

Ataman ve Kırca Portakal'dan çekildi

Ataman ve Kırca Portakal'dan çekildi
24 Temmuz 2012

Altın Portakal Film Festivali'nde tartışmalara bitmiyor. Kutluğ Ataman ve Levent Kırca jüriden çekildiğini duyurdu...

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, ulusal uzun metraj jürisi başkanlığına Hülya Avşar´ın seçilmesi nedeniyle büyük polemik yarattı. Dün açıklanan jüri listesindeki iki isim Kutluğ Ataman ile Levent Kırca görevi ise kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Radikal'in haberine göre, daha önce Avşar’la ‘İki Genç Kız’ filminde çalışan Ataman’a festival tarafından jüride Avşar’la çalışıp çalışmayacağının sorulduğu, Ataman’ın ‘Evet’ dediğini, ancak Avşar’ın jüri başkanı olacağının söylenmediği öğrenildi..

Levent Kırca da Avşar yüzünden çekildiğini açıkladı: ''Hülya Avşar’ın sinema ve genel kültürünün yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda akla gelen en son isim o olmalıydı. O yüzden ben jüriden çekiliyorum. Avşar, yakın bir tarihte programına konuk olan bir kardeşimizin ‘Benim adımı Ruhi Su koydu’ ifadesi karşısında ‘Bizi izliyorsa ona el sallayalım’ diyor. Bunun üzerine ‘Hülya hanım Ruhi Su öleli çok oldu, kendisi değerli bir ozanımızdır’ diyorlar. O da ‘Her şeyi bilmek zorunda mıyım?’ diye konuşuyor. Madem her şeyi bilmek zorunda değilse, böyle bir festivale de jüri başkanlığı yapmamalı. Ben Hülya’nın başkanlığını yeni duydum.

Prensip olarak onun başkanlığını kabul etmiyorum. Bu başkan olabilecek kalitede arkadaşlarımız için de çok ciddi bir ayıptır. Yarışma sırasında da sorun çıksın, polemik yaşansın istemiyorum. O yüzden işin başında çekiliyorum''

 

Kaynak:ntvmsnbc 

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (21)

Avatar
kaantural (Amatör) | 29 Temmuz 2012, 02:26

türkiye'de her şey olduğu gibi avşar'ın da başkanlığa getirilmesi reklam kokuyor. yoksa avşar'ın sinema genel kültürünün olmadığını cümle alem biliyor.

Cevap Yaz
0
0
Kivalo (Dublör) | 28 Temmuz 2012, 23:52

Kırcayı savunduğumdan falan değil ama Hülya Avşar'ın sinemayla alakasından şüphe ederim tabiki reyting amaçlı orada bulunacak ben olsam bende çekilirdim onun bulunduğu mekan bile bana dar gelir herşeyi alttan yürütüyorlar boşversenize

Cevap Yaz
0
0
darkfairy (Artist) | 28 Temmuz 2012, 15:29

Hülya avşarın jüri olacağını ilk duyduğumda yok artık daha neler demiştim . hülya ne anlar jürilikten jüriliği bırak oynadıgı filmleri de herkes eminim ki az çok biliyordur hülya ne anlar allah aşkına sinemadan . hülyaya sinema ne diye sorsan yeni çıkan tenis topum der . helal olsun Levent Kırca'ya sonuna kadar arkasındayım helal .

Cevap Yaz
0
0
SadeceHayalEt (Fenomen) | 28 Temmuz 2012, 11:30

Bu Ülkede İşler Reyting Üzerine Kuruludur Reytingleri Yukarda Tuttuğun Sürece İstediğin Kadar Saçmalayabilirsin. Hastanede Doktor Bulamazken Bugün Her Kanalda 1'den Fazla Doktor Program Yapıyor Düne Kadar Nerdeydiniz ?? Sözde Sağlığımızı Düşünüyorlar Ne Kadar Doğru Acaba 2 Program Para Alamasın Hepsi Kaçar Gider Hiç Birininde İnsan Sağlığını Düşünerek Bunu Yaptıklarını Düşünmüyorum. Hülya Avşarda Reyting Olması İçin Burda Bense Sezarın Hakkını Sezara Vermek Gerektiğini Düşünüyorum Hülya Avşara Değil.

Cevap Yaz
0
0
SadeceHayalEt (Fenomen) | 28 Temmuz 2012, 11:19

foseptik6767 Şürilik Ne Bilmiyorumda Hülya Avşara Göre Levent Kırca Daha Olgun Nerde Ne Konuşacağını Bilen Biri Bildiğim Kadarıyla Levent Kırcaya Katılan Herkes Buna Bende Dahil Hülya Avşarın Jüri Başkanlığını Yapacak Düzeyde Bulmuyoruz Düne Kadar Haberlerde Başı Dertten Kurtulmuyordu Aradan Biraz Zaman Geçti Acun Sayesinde Programdan Programa Çıkmaya Başladı Sen Bir Git TNT'de Yayınlanan Hülya Avşar Show'u İzlede Ordaki Hülya Avşarın Konuşmasına Bir Bak Sonra Buraya Gel Tekrar Yaz Hülya Hanım Diye...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz