Ataman ve Kırca Portakal'dan çekildi

24.07.2012 16:32
Ataman ve Kırca Portakal'dan çekildi

Altın Portakal Film Festivali'nde tartışmalara bitmiyor. Kutluğ Ataman ve Levent Kırca jüriden çekildiğini duyurdu...

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, ulusal uzun metraj jürisi başkanlığına Hülya Avşar´ın seçilmesi nedeniyle büyük polemik yarattı. Dün açıklanan jüri listesindeki iki isim Kutluğ Ataman ile Levent Kırca görevi ise kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Radikal'in haberine göre, daha önce Avşar’la ‘İki Genç Kız’ filminde çalışan Ataman’a festival tarafından jüride Avşar’la çalışıp çalışmayacağının sorulduğu, Ataman’ın ‘Evet’ dediğini, ancak Avşar’ın jüri başkanı olacağının söylenmediği öğrenildi..

Levent Kırca da Avşar yüzünden çekildiğini açıkladı: ''Hülya Avşar’ın sinema ve genel kültürünün yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda akla gelen en son isim o olmalıydı. O yüzden ben jüriden çekiliyorum. Avşar, yakın bir tarihte programına konuk olan bir kardeşimizin ‘Benim adımı Ruhi Su koydu’ ifadesi karşısında ‘Bizi izliyorsa ona el sallayalım’ diyor. Bunun üzerine ‘Hülya hanım Ruhi Su öleli çok oldu, kendisi değerli bir ozanımızdır’ diyorlar. O da ‘Her şeyi bilmek zorunda mıyım?’ diye konuşuyor. Madem her şeyi bilmek zorunda değilse, böyle bir festivale de jüri başkanlığı yapmamalı. Ben Hülya’nın başkanlığını yeni duydum.

Prensip olarak onun başkanlığını kabul etmiyorum. Bu başkan olabilecek kalitede arkadaşlarımız için de çok ciddi bir ayıptır. Yarışma sırasında da sorun çıksın, polemik yaşansın istemiyorum. O yüzden işin başında çekiliyorum''

 

Kaynak:ntvmsnbc