Jefferson Ailesi'nin yıldızı hayatını kaybetti

25.07.2012 10:21
Jefferson Ailesi'nin yıldızı hayatını kaybetti

Türkiye'de 'Jefferson Ailesi' adıyla gösterilen komedi dizisinde George Jefferson karakterini canlandıran Amerikalı oyuncu Sherman Hemsley 74 yaşında hayatını kaybetti.

"The Jeffersons" dizisinde fevri ve geri kafalı George Jefferson karakterini canlandıran Amerikalı oyuncu Sherman Hemsley öldü.

El Paso polisi, yıllardır Teksas'ta yaşayan 74 yaşındaki Hemsley'in evinde ölü bulunduğunu, ünlü aktörün cinayete kurban gittiğinin sanılmadığını, ölüm nedeninin araştırıldığını bildirdi.

Philadelphia doğumlu Sherman Hemsley, televizyonun en başarılı komedi dizilerinden "The Jeffersons"dan önce CBS'in "All in the Family" dizisinde Harlemli sert bir iş adamını canlandırmıştı.


Hemsley, 1975 ile 1985 yılları arasında 11 sezon oynayan ''The Jeffersons'' dizisindeki performansıyla Emmy ve Altın Küre'ye aday gösterilmişti.

''Family Matters'', ''The Hughleys'' gibi dizilerde de konuk oyunculuk yapan Hemsley'in rol aldığı filmler arasında ''Love at First Bite'', ''Stewardess School'' ve ''Ghost Fever'' bulunuyor.

Sherman Hemsley, 1989 yılında da ''Ain't That a Kick in the Head'' adlı bir albüm çıkarmıştı.

 

 

Kaynak:ntvmsnbc