Sinemalar.com

Türk Sinemasinin En Büyük Korkusunu Bir Korku Filmi Kiriyor !

Türk Sinemasinin En Büyük Korkusunu Bir Korku Filmi Kiriyor !
2 Ağustos 2012

Dabbe ve Semum filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ’ın yeni korku filmi Dabbe: Bir Cin Vakası, 3 Ağustos Cuma günü, 200 kopya olarak vizyona giriyor. Korku filmi severleri sinemaya çekmeye hazırlanan film, ’Gişe hedefleyen bir Türk filmi yazın vizyona girmez’ geleneğini de kırıyor.

Tüm Türkiye sinemalarında, ilk defa Ağustos ayında yerli bir film izlenebilecek.

Konuyla ilgili filmin yönetmeni Hasan Karacadağ, “Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız diye yanlış bir izlenim vardı. Biz bunu kırmak istiyoruz. Zaten eski Yeşilçam’da yaz sineması geleneği olduğunu da unutmamak gerekiyor. Belki risk almış olabiliriz ama birilerinin bunu yapması gerekiyordu. Şu ana kadar yaptığım en iyi korku filmi olan Dabbe: Bir Cin Vakası’nı, yazın ve ramazanın ortasında vizyona sokarak hem izleyiciye hem de sektör çalışanlarına bir yenilik sunmaya çalıştım. Başarılı olacağımıza inanıyorum” görüşünü belirtti.

 

Dabbe: Bir Cin Vakası filmi, Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesini anlatıyor. Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın Ankara GATA Tıp Fakültesi’nden şahit olduğu gerçek bilgilere dayanıyor.

Fragmanı yayınlandığı andan itibaren başta twitchfilm.com olmak üzere dünyadaki en önemli film haber sitelerinde manşet olan ve paylaşım rekorları kıran Dabbe: Bir Cin Vakası, her kesimden izleyiciye hitap eden bir korku filmi olarak yurtdışında bazı Avrupa ülkeleri ve Japonya’da da vizyona girecek.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (28)

Avatar
EmRe156 (Amatör) | 23 Ağustos 2012, 23:47

vallaha izlemedim ama arkadaşım korkunç ve güzeldi diyor gitmem içinde zorluyor

Cevap Yaz
0
0
jedialp (Dublör) | 2 Ağustos 2012, 17:13

#EnbabaTürkyalanları "Fragmanı yayınlandığı andan itibaren başta twitchfilm.com olmak üzere dünyadaki en önemli film haber sitelerinde manşet olan ve paylaşım rekorları kıran..." Tüm Dünya da bekliyordu Türkler korku filmi çeksinde izleyelim.. Tamam güzel olabilir fragman fakat bu kadar da abartılı haber yapmaya gerek yok :)

Cevap Yaz
0
0
arifmarasli (Amatör) | 2 Ağustos 2012, 14:22

filmin fragmanı,blari cadısı paranormal filmlerinden çok daha korkutucu tabi ki türkler için.Bence türk korku filmleri hep böyle yarı belgesel cin hikayelerine odaklansın.

Cevap Yaz
0
0
SadeceHayalEt (Fenomen) | 2 Ağustos 2012, 10:41

Beyler Bayanlar Napacaksınız Korku Filmlerini, Ya Aksiyon, Macera, Komedi, Romantik Komedi, Dram, Bilim Kurgu, Tarih, Biyografi Vs. Vs. Neyinize Yetmiyor Bırakın Şu Korku Filmlerini Size Getirisi Yokkk.

Cevap Yaz
0
0
schizophr3nic (Dublör) | 2 Ağustos 2012, 03:28

Şu Türklerin kopyalama gücü kesilir inşallah.
Bu ne arkadaş özentilikte bir numaradayız.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz