Türk Sinemasinin En Büyük Korkusunu Bir Korku Filmi Kiriyor !

02.08.2012 17:13
Türk Sinemasinin En Büyük Korkusunu Bir Korku Filmi Kiriyor !

Dabbe ve Semum filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ’ın yeni korku filmi Dabbe: Bir Cin Vakası, 3 Ağustos Cuma günü, 200 kopya olarak vizyona giriyor. Korku filmi severleri sinemaya çekmeye hazırlanan film, ’Gişe hedefleyen bir Türk filmi yazın vizyona girmez’ geleneğini de kırıyor.

Tüm Türkiye sinemalarında, ilk defa Ağustos ayında yerli bir film izlenebilecek.

Konuyla ilgili filmin yönetmeni Hasan Karacadağ, “Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız diye yanlış bir izlenim vardı. Biz bunu kırmak istiyoruz. Zaten eski Yeşilçam’da yaz sineması geleneği olduğunu da unutmamak gerekiyor. Belki risk almış olabiliriz ama birilerinin bunu yapması gerekiyordu. Şu ana kadar yaptığım en iyi korku filmi olan Dabbe: Bir Cin Vakası’nı, yazın ve ramazanın ortasında vizyona sokarak hem izleyiciye hem de sektör çalışanlarına bir yenilik sunmaya çalıştım. Başarılı olacağımıza inanıyorum” görüşünü belirtti.

 

Dabbe: Bir Cin Vakası filmi, Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesini anlatıyor. Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın Ankara GATA Tıp Fakültesi’nden şahit olduğu gerçek bilgilere dayanıyor.

Fragmanı yayınlandığı andan itibaren başta twitchfilm.com olmak üzere dünyadaki en önemli film haber sitelerinde manşet olan ve paylaşım rekorları kıran Dabbe: Bir Cin Vakası, her kesimden izleyiciye hitap eden bir korku filmi olarak yurtdışında bazı Avrupa ülkeleri ve Japonya’da da vizyona girecek.