Sinemalar.com

Dabbe vizyon mücadelesinde 3. sırada

Dabbe vizyon mücadelesinde 3. sırada
7 Ağustos 2012

DABBE: BİR CİN VAKASI DEV BÜTÇELİ HOLLYWOOD YAPIMLARININ VİZYON MÜCADELESİNDE “BEN DE VARIM” DEDİ 

 

Geçtiğimiz Cuma günü, 214 salonda vizyona giren Dabbe: Bir Cin Vakası, 03-05 Ağustos hafta sonu 36.724 kişi tarafından izlenerek, Kara Şövalye Yükseliyor (96.3306) ve Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (53.193) filmlerinin ardından ilk üç gün sonuçlarına göre vizyon mücadelesine üçüncü sıradan giriş yaptı.

Korku filmi severleri yaz sıcağında sinemaya çeken, Dabbe ve Semum filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ’ın yeni korku filmi Dabbe: Bir Cin Vakası,’Gişe hedefleyen bir Türk filmi yazın vizyona girmez’ geleneğini de kırıyor. 

Tüm Türkiye sinemalarında, ilk defa Ağustos ayında yerli bir film izlenebiliyor…

Dev bütçeli Hollywood yapımlarının ilk sıralarda yer aldığı vizyon hafta sonunda, iyi bir giriş yapan Dabbe: Bir Cin Vakası, sosyal medyada da yoğun ilgi görüyor. Dabbe: Bir Cin Vakası’nın izleyenlerin sosyal medya platformlarında yaptıkları tavsiyeler ve Şeker Bayramı döneminde gişe verilerinin yükselmesi bekleniyor. 

Filmin yönetmeni Hasan Karacadağ, “Yaz aylarında Türk filmi izlenmez, gişe yapması imkansız yanlış izlenimini kırmak istiyoruz. Önümüzdeki senelerde Dabbe: Bir Cin Vakası filminin başarısıyla, yaz dönemi yeni Türk filmlerinin de vizyona girme cesaretini göstereceğini düşünüyorum” dedi.

Dabbe: Bir Cin Vakası filmi, Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesini anlatıyor. Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın Anakara GATA Tıp Fakültesi’nden şahit olduğu gerçek bilgilere dayanıyor

Tüm yorumlar (9)

Avatar
umutkacaran (Amatör) | 12 Ocak 2013, 15:09

bu kur'anda geçiyor

Cevap Yaz
0
0
freestar (Dublör) | 14 Ağustos 2012, 07:32

yabancıların cep telefonu ya da basit bir kamerayla çektikleri korku filmi bile daha gerilim dolu..biz galiba beceremeyeceğiz bu korku filmi yapmayı

Cevap Yaz
1
0
eda08 (Figuran) | 13 Ağustos 2012, 23:12

çok iğrenç olmuş. bir ülke bu kadar taklitçi olmasın yani
.

Cevap Yaz
0
0
ESCOBAR34 (Profesyonel) | 13 Ağustos 2012, 19:09

HEP AYNI TARZ FİLMLER DEGİSİK BİSEYLER YAPIN,SEYİRCİ YEMİYOR ARTIK BOYLE FİLMLERİ.

Cevap Yaz
0
0
burakb2 (Dublör) | 13 Ağustos 2012, 02:18

ben pek begenmedım acıkcası fılm altındada bunu dıle getirdim ama begenenlerede lafım yok .

zevk meselesi

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz