Sinemalar.com

Yeni Nina Simone belli oldu

Yeni Nina Simone belli oldu
14 Ağustos 2012

Efsane müzisyen Nina Simone’un hayatını anlatan filmde Simone'u canlandıracak isim Zoe Saldana olarak değişti.

ABD'li şarkıcı, şarkı sözü yazarı, piyanist ve insan hakları savunucusu Nina Simone’un hayatını konu alacak proje 2010 yılından beri hayata geçirilmeye çalışılıyor. Başrolleri Mary J. Blige ve David Oyelowo olarak belirlenen filmin çekimleri, Simone'u canlandıracak olan Mary J. Blige’in, Tom Cruise’un başrolünde olduğu Rock of Ages'a katılması sebebiyle Ekim ayına ertelenmişti. Ertelenen çekimlerin ardından Nina Simone rolünü canlandıracak isim değişti ve Mary J. Blige yerini Zoe Saldana’ya bıraktı. Değişikliği, ’Roseanne', 'Will and Grace' gibi ünlü dizilerde de çalışmış olan, filmin yönetmeni Cynthia Mort doğruladı. Filmde efsanenin Fransız asistanı Clifton Henderson’la olan ilişkisi anlatılacak. Hikaye, efsanenin Avrupa’daki hayatından başlasa da, filmde geri dönüşler yaşanacak ve Simone’un hayatından kesitlere yer verilecek.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (5)

Avatar
choialeyna (Figuran) | 21 Ağustos 2012, 17:12

merakla filmi bekliyorum

Cevap Yaz
0
0
fonruzgarI (Dublör) | 21 Ağustos 2012, 07:53

Luther de şarkılarını dinliyorum. Gerçekten güzel sesi var.

Cevap Yaz
0
0
nataore (Profesyonel) | 17 Ağustos 2012, 19:39

umarım güzel bi biyografi filmi olur ve ekip işin hakkını verebilir

Cevap Yaz
0
0
jnfbn (Figuran) | 15 Ağustos 2012, 08:32

böylesine muhteşem bir kadının hayatını yada hayatının bi dönemini anlatacak bir filmin böylesine bi yapımda olacak olması çok yazık, yönetmen daha önce sadece çeşitli dizilerde toplamda 17 bölüm senaryo yazmış, daha önce hiçbir yönetmenlik tecrübesi yok, David Oyelowo diye bir oyuncuda Clifton ı oynayacakmış, yahu böylesine bir hikaye böylesine bir efsane bu durumlara düşmemeli, zoe saldana nina simone'u oynayacak veya oynayabilecek bir isim değil, fiziksel benzerlik bile yokken ve 'oyunculuğunu' şimdiye kadar göstermemiş bugüne kadar ikinci sınıf aksiyon filmlerinin dışına çıkamamış olmasına rağmen nina simone'u oynattırmak ... bilemiyorum.Bu proje baştan yanlış bence, yönetmen yanlış, oyuncular yanlış, umarım film o kadar iyi olurki beni şaşırtır (veya umarım ki bu proje gerçekleşmez tabi bu yönetmenle ve ekiple ve tabiki parayla bu projede eksik olan şey ...)

Cevap Yaz
0
0
ycl (Figuran) | 14 Ağustos 2012, 18:44

Bu film en çok da müzikleriyle dikkat çekecek gibi. güzel bir biyografi bekliyorum. inş kaldırım serçesi tadında bir şeyler olur.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz