Çanakkale 1915 için geri sayım başladı

04.10.2012 15:47
Çanakkale 1915 için geri sayım başladı

Bugüne kadar yapmış olduğu filmlerle 25 milyondan fazla seyirciye ulaşan Fida Film’in, yapımcılığını Örümcek Yapım ile beraber üstlendiği ve Tivibu katkılarıyla beyazperdede seyirci ile buluşacak olan  “Çanakkale 1915 filminin vizyon tarihi için geri sayım başladı.

 

“Çılgın Türkler”, “Diriliş” ve “Cumhuriyet” kitapları ile milyonlarca okuyucuya ulaşan yazar Turgut Özakman’ın kaleminden anlatılan, Türk milletinin diriliş hikayesi “Çanakkale 1915” 18 Ekim 2012 tarihinde yaklaşık 400 kopya ile Tüm Türkiye’de sinema seyircisiyle buluşacak.

Yönetmenliğini Yeşim Sezgin’in üstlendiği filmde başrolleri İlker Kızmaz, Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Celil Nalçakan gibi yetenekli oyuncular paylaşıyor. Filmin görsel efektleri ise Fetih 1453 ve bir çok Hollywood filminin de efektlerini yapmış EPICS – Serkan Zelzele tarafından hazırlandı.

 

Savaşın yapıldığı ve savaş sürecindeki kritik kararların alındığı gerçek mekanlarda çekilen filmin çekimleri 8 haftada tamamlandı. Girilmesi ve çekim yapılması yasak olan birçok  arazilerde ve SİT alanlarında (Anıtsal Yapılar) çekim yapılabilmesi için Genelkurmay Başkanlığı’ndan ilk defa bu filme özel izinler alındı,.bir çok yere geçici film setleri kuruldu.

 

Filmin müzikleri  ise "Cariyeler ve Geceler"  "1453 Sultanlar Aşkına" , "Aşk-ı Hürrem“, "Altınçağ“, “1453 Fatih Aşkına”  beşlemesiyle tanınan ülkemizin elektronik müzikte en başarılı temsilcilerinden Can Atilla tarafından bestelendi.

Filmin fragmanına http://www.sinemalar.com/fragman/194196/canakkale-1915/0  adresinden ulaşabilirsiniz...