Sinemalar.com

Sweeney Todd’dan Korkulur!

Sweeney Todd’dan Korkulur!
18 Ocak 2008
Yönetmen Tim Burton ile oyuncu Johnny Depp’i altıncı kez aynı projede buluşturan “Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi” ile Johnny Depp ‘en iyi erkek oyuncu’ dalında Altın Küre kazanırken, “Sweeney Todd”a ‘en iyi film’ ödülü layık görüldü.
 
Ülkemizde 15 Şubat’ta vizyona girecek olan filmin yönetmeni Tim Burton haberi aldığında çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu ödüller sayesinde birçok yetenekli oyuncu ve ekibin emeği fark ediliyor. Ümit ederim ki, bu ödül sayesinde böylesine sıradışı bir film daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşır” dedi.
 
En iyi erkek oyuncu dalında ödül alan Johnny Depp ise Hollywood Yabancı Basın Birliği’ndeki arkadaşlarına, rol arkadaşı Helena Bonham Carter’a ve tüm film ekibine teşekkür ederek, “Tim Burton’ın güveni ve desteği olmasaydı bugün geldiğim yerde olamazdım” dedi.

Efsanevi söz yazarı-besteci Stephen Sondheim’ın ödüllü müzikal başyapıtına dayanan film, zorlayıcı ve orijinal bir vizyona sahip. Filmde Depp, haksız yere hapse gönderilen ve sadece bu acımasız ceza için değil, karısı ile kızına olanların üzücü sonuçları için de intikam yemini eden Benjamin Barker/Sweeney Todd’u, Helena Bonham Carter ise onun saplantılı ölçüde kararlı suç ortağı Bayan Nellie Lovett’ı canlandırıyor.
 
Filmin başrollerinde Johnny Depp ve Helena Bonham Carter’ın yanısıra Alan Rickman, Timothy Spall ve Sacha Baron Cohen yer alıyorlar.
Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (23)

Avatar
TheCollector35 (Amatör) | 15 Haziran 2011, 19:23

İşte SweeneyTodd.Ya aslında farklı bir tarz bekliyodum filmle ilgili.Hiç konusu şeyini okumadan afişe bakarak izlemiştim direk.Yaşım tutmadığı için tabiki sinemada izlememiştim.Bir arkadaş önermişti önerirkende demişti hatta güzel film ama müzikal türünde.Beğenmeyebilirsin diye.İlk izlediğimde gerçekten çok beğenmiştim ardından birdaha izlemiştim hatta.Kesinlikle korkunç bir karakter değil sweeneytodd.V vor vendetta gibi.Jason Freddy Michael Myers gibi boş yere adam öldürmek yerine hakkını aramak için öldürüyor.

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 18 Ağustos 2010, 06:17

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
willy-wonka (Amatör) | 27 Temmuz 2009, 00:16

Bu filmi Müzikal sevmeyen, korku gerilim sevmeyen ve Johnny depp'i sevmeyen ( ki onlar beni gıcık eder)  bazı kişilere izlettim ve hepsi birden müzikal, gerilim ve Johnny Depp hastası olup çıktılar.

Cevap Yaz
0
0
drucelis (Amatör) | 19 Kasım 2008, 10:26

film kesinlikle harikaydı arşivimde bulunması gerekli johny mükemmelsin ya

Cevap Yaz
0
0
marlaaa (Profesyonel) | 7 Kasım 2008, 21:50

muhteşem bir müzikaldi böyle düşünmem de helen bonham ın ve tabi ki de Johnny depp in etkisi büyük..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz