Sinemalar.com

‘Son Ders’ 8 Şubat’ta!

‘Son Ders’ 8 Şubat’ta!
18 Ocak 2008

Hikayesi üniversite çatısı altında geçen "Son Ders", 08 Şubat’ta vizyona girecek. Filmin başrolünde yer alan tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Ferhan Şensoy, “Saffet Ercan” karakteriyle, kahkahayla hüznün harmanlandığı  bir hikayede karşımıza çıkıyor.

Yurtdışından gelen bir Türk öğretim görevlisinin (Saffet Hoca) üniversiteli gençlere öğretecekleri, okuldaki müfredatla sınırlı kalmayacaktır. Oysa iddiasızdır bu yeni hoca; “İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı olmadığı”  diye başlar. Ancak öğrencilerin ve özellikle de bir tanesinin onu fark etmesi ile bambaşka bir dünya açılır önlerinde. Saffet Hoca’nın, geçmişinin açığa çıkmasıyla birlikte üniversite öğrencisi Ulaş (Kaan Urgancıoğlu) ile hayatı garip bir şekilde kesişir.

Ferhan Şensoy, "Son Ders" için daha önce yapmadığı bir şey yapıyor ve komedinin yanında duygusal yönlerinin de ağırlıklı olduğu bir rolde izleyici karşısına çıkıyor. Filmin senaristi ve yönetmeni Uğur Yağcıoğlu, Ferhan Şensoy’un rolünü şöyle değerlendiriyor: “Bu filmde Türkiye’nin en önemli komedyenlerinden biri olan Ferhan Şensoy farklı bir rolde karşımıza çıkıyor. Oynadığı karakterin eğlenceli durumları var ama genel olarak filmde,  bugüne kadar tanıdığımız Ferhan Şensoy oyunculuğundan bambaşka bir Ferhan Şensoy ile karşılaşacağız.”

“Son Ders”, komediyle harmanlanan ciddi bir film.  Kuşaklar arası ilişkileri masaya yatırırken, üniversite eğitim sistemini de ele alıyor. Filmde üniversite hocası, klasik bir öğretmenden farklı bir portre çiziyor. İlk başta çok da ideal gözükmüyor ve öğrenciler onu hem anlamıyorlar hem de tedirgin oluyorlar. Saffet Hoca’nın bilinmeyenleri daha sonra ortaya çıkıyor.

“Son Ders”te usta oyuncu Ferhan Şensoy’un yanı sıra Kaan Urgancıoğlu, Ege Aydan, Ece Uslu, , Durul Bazan,  Ekin Türkmen, Dost Elver, Engin Hepileri, Birce Akalay, Burak Sarımola, Aylin Kontente, Neriman Uğur, Ali Yaylı ve Burcu Okutulmuş gibi zengin bir oyuncu kadrosu rol aldı. Filmin senaryosunu Mustafa Uğur Yağcıoğlu yazdı, yönetmenliğini ise yine  Mustafa Uğur Yağcıoğlu ile Iraz Okumuş yaptı.  

Sezonun en iddialı Türk filmi olan “Son Ders” bugünün aşkının, üniversite hayatının, kuşak çatışmasının, önceki kuşak tarafından duyarsızlıkla suçlanan gençliğin nedenlerinin hem eğlenceli, hem de hüzünlü bir hikayesi. Son Ders, sadece bu günün gençliğinin değil, 80 öncesi ve 70’li  kuşağın da  bugün geldiği son noktanın söz aldığı bir film.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (21)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 18 Ağustos 2010, 06:17

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
smn (Profesyonel) | 28 Ocak 2008, 20:16

Ferhan Şensoy bu filmde oynuyorsa o zmn bu filme gidilir bnce... ztn filmin hikayeside gzle benziyor =)

Cevap Yaz
0
0
ChideM (Figuran) | 5 Temmuz 2008, 23:30

ya ne alaksı var.şans kapıyı kırınca die bi filmde de oynuyodu ama rezil bi filmdi bence.yani esas mesele oyuncuların kim oldugu değil.oyunculara bakaarak bi filme gitmek te pek de doğru değil.ama bu filmi seyretmedim bilemiyorm iymi kötü mü?

0
0
banker (Dublör) | 21 Ocak 2008, 14:17

ferhan şensoy gibi bir usta bu filmde rol aldıysa film güzel olabilir, ben merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
ReaLTeHLiKe (Amatör) | 20 Ocak 2008, 11:29

ÖNCELİKLE GÜZEL Bİ FİLM OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM.BAŞROL OYUNCUSU FERHAN ŞENSOYUN FILMLERI GENELDE COK GUZELDIR ONUN OLDUGU FILM KOMEDİ BU FILMDE INANINKI GULME KRIZI YASAYACAKSINIZ İYİ SEYİRLER ::))

Cevap Yaz
0
0
cicekci52 (Amatör) | 20 Ocak 2008, 10:20

çok önce değil daha 1-2 yıl öncesine kadar sinemalarda yabancı flim bolluğu yaşanıyordu... şimdi ise durum çok farklı ve ÇOK GÜZEL yerli flimler bizi heyecandırmaya ediyor.. bu flimi merakla bekliyorum...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz