Sinemalar.com

Günday'ın 'Piç'i 'Hiç' oluyor

Günday'ın 'Piç'i  'Hiç' oluyor
18 Ekim 2012

Modern Türk edebiyatının en başarılı isimlerinden Hakan Günday'ın 'Piç' adlı romanı, 'Hiç' adıyla sinemaya aktarılacak. Günday, senaryosunu Ümit Ünal'ın yazacağı filmi merakla beklediğini söylüyor

Yeni kuşak romancılar arasında adından en çok söz edilen yazarlardan biri olan Hakan Günday'ın 'Piç' adlı romanı sinemaya aktarılıyor. Daha önce 'Malafa' isimli romanı Murat Daltaban tarafından tiyatro sahnesine taşınan Günday'ın 'Piç' isimli romanı ise beyazperdeye 'Hiç' olarak taşınacak. Senaryosunu Ümit Ünal'ın yazdığı, Selim Demirdelen'in yöneteceği film için oyuncu ve mekan seçimleri geçtiğimiz Nisan ayında başlamıştı. 


NİSAN'A YETİŞECEK 

Filmin müzikleri ise birçok müzisyenin şarkılarından oluşacak. Romanın içinde geçen parçalara sadık kalınarak hazırlanacak olan filmin müziğinde; İbrahim Tatlıses'ten David Bowie'ye, Frank Sinatra'dan Neşet Ertaş'a kadar farklı tarzdaki sanatçıların eserleri kullanılacak. Artı Film prodüksiyonu ile çekimlerine 1 Ekim'de başlanan filmin teaser posteri hazırlandı. Filmin, 2013 Nisan'ındaki İstanbul Film Festivali'ne yetişmesi hedefleniyor. 

 

FARKLI BİR İŞ 

Hakan Günday, romanının sinemaya aktarılmasıyla ilgili olarak "Önemli olan kitabın ruhunun muhafaza edilmesidir" dedi ve sözlerine şöyle devam etti: "Filmin senaryo aşamasında yer almadım çünkü senaryo yazmak bambaşka ve farklı bir meslek. Ümit Ünal'ın gözünden 'Piç'in neye çevrileceğini çok merak ediyorum. Önemli olan kitabın fotokopisini çekip ekrana yansıtmak değil, romanı okurken son sayfayı çevirince duyulan hissin filme yansımasıdır..." 

 

SENARYO ÜNAL'IN ELİNDE 

En son 'Nar' filmiyle gündeme gelen Ümit Ünal'ın senaryosunu yazacağı filmi, genç yönetmenlerden Selim Demirdelen yönetecek. Hakan Günday ise senaryoya bir müdahalede bulunmayacak.

 

Filmin kısa kliplerine http://www.sinemalar.com/fragman/216554/hic/0  adresinden ulaşabilirsiniz.

Haber Kaynağı sabah

Tüm yorumlar (9)

Avatar
esrauy (Amatör) | 5 Kasım 2012, 23:39

Elmaya Karpuz demek gibi bişey değil mi bu şimdi... inanılası değil

Cevap Yaz
0
0
irishman (Artist) | 25 Ekim 2012, 18:58

isminin değişmesi hiç iyi olmamış...

Cevap Yaz
0
1
casso (Dublör) | 24 Ekim 2012, 23:09

Oldu olacak filmin adını "Veled-i Zina" koysaydınız.

Cevap Yaz
0
1
sinemanyak45 (Efsane) | 23 Ekim 2012, 13:54

Filmin oyuncuları sır olarak tutuluyor şuanda fakat fragmanını izlediğimde kesinlikle emin olduğum bir sese rastladım. Yani filmdeki bayan oyuncumuz Gonca Vuslateri dir. İyi seçimdir.

Cevap Yaz
0
1
VampireHeart (Profesyonel) | 22 Ekim 2012, 12:45

Sansüre hayır diye bağırmalı! Madem bu romanı yazmış yazar neden adının değişmesine bir şey demiyor.Hoş değil bence sinemaya çekmeyi istediği insanlar farklıysa bilemem ama ben izlemem bu filmi!

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz