Sinemalar.com

Kemal Sunal'a 'Vefa Ödülü'

Kemal Sunal'a 'Vefa Ödülü'
19 Kasım 2012

12. Frankfurt Türk Film Festivali'nde Kemal Sunal'a 'Vefa Ödülü' verildi.

Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen Türk Film Festivali'nde bu yılki 'Vefa Ödülü' Kemal Sunal'a verildi.
        

Metropolis sinemasında düzenlenen törende, Festival Komitesi Başkanı Hüseyin Sıtkı, ödülü Kemal Sunal adına alan çocukları Ali Sunal ve Ezo Sunal ile eşi Gül Sunal'e verdi.
        

Ali Sunal, ödülü babasının kitaplığına koyacağını belirterek, ''Almanya'da babamı unutturmadığınız ve hiç aramızdan ayrılmamış gibi halen yaşattığınız için babam ve ailem adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça babam da var olacaktır'' dedi.
        

Ezo Sunal ise babasının rol aldığı filmlerden oluşan kısa filmi izledikten sonra, geceyi organize edenlere teşekkür etti. Gül Sunal da 26 yıl önce Kemal Sunal ile Frankfurt'a geldiğini belirterek, ''Bu nedenle Frankfurt'un benim için büyük önemi var. Burada çok güzel anılarımız var Kemal ile. Burada olmak çok güzel. Hüseyin Sıtkı'ya böyle bir festival organize ettiği için çok teşekkür ediyorum. Umarım Kemal bunları hissediyordur'' diye konuştu. Komite Başkanı Sıtkı da Kemal Sunal'ı birkaç cümleyle anlatmanın mümkün olamayacağını belirterek, ''Değerinde hiçbir azalma olmadan, onu izlemeye ve seyretmeye devam edeceğiz'' dedi.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

trhnx (Dublör) | 19 Kasım 2012, 11:14

unutulmaz......... bir ödül değil bin ödül yetmez...

0
5

Tüm yorumlar (15)

Avatar
kastel611 (Amatör) | 21 Kasım 2012, 16:58

ustam böyle bir komedyen yer yüzüne gelmez mekanın cennet olsun

Cevap Yaz
0
1
EniGMaTiCo (Dublör) | 20 Kasım 2012, 14:27

TÜRKİYE'DE neredeyse her gün KEMAL SUNAL FİLMLERİ YAYINLAYAN BİRSÜRÜ KANAL VAR(KANAL7, STV..vb) Fakat telif hakları konusunda herhangi bir ödeme yaptıklarını hatırlamıyorum. Bu tür ödüller muhakkak değerlidir, ama özellikle vefat etmiş sinemacıların filmlerinin yayınlanması konusunda geride kalanları için telif ve yayın hakkı ödemesi yapılması, hem vefat etmiş sanatçılara hem de geride kalan yakınlarına değer verildiğinin en önemli göstergesidir bence.

Cevap Yaz
0
3
sineask (Profesyonel) | 20 Kasım 2012, 13:08

Yektasın Kemal abi, Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
0
2
kursat_erdemirel (Amatör) | 20 Kasım 2012, 09:37

kalbimizdesin kemal sunal seni unutmayacağız bazen bizi hüzünlendirdin bazen güldür dün bazende kendine bizi sevdirdin yüreğimizdesin

Cevap Yaz
0
0
Dapoet (Artist) | 20 Kasım 2012, 03:03

Turkiyenin tek komedyeni tartismasiz havada hak ediyor.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz