Sinemalar.com

Kemal Sunal için toplandılar

Kemal Sunal  için toplandılar
27 Kasım 2012

Beşiktaş Belediyesi’nin ‘Ustalara saygı’ etkinliğinde dün gece Kemal Sunal’ındı.

 

Akatlar Kültür Merkezi’nde, sunuculuğunu Halit Kıvanç’ın yaptığı etkinliğe Kemal Sunal’ın annesi Saime Sunal, eşi Gül Sunal, kızı Ezo Sunal ile oğlu Ali Sunal’ın yanı sıra Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Haldun Dormen, Ahmet Gülhan, Şevket Altuğ, Zeki Alasya, Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Cem Yılmaz, Kandemir Konduk, Berna Laçin, İzzet Günay ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Şevket Altuğ:

Sinema alanındaki kariyerinin yanı sıra aile babasıydı. Pırıl pırıl 2 çocuk yetiştirdi. O hiçbir zaman şöhretin aptal rüzgarına kendini kaptırmadı. Yaşlandıkça kaliteli işlere imza atmak istedi ama buna ömrü vefa etmedi.

 

Zeki Alasya:

‘Propaganda’ filmi Sunal’ın hayatında önemli bir dönemeçti. Sinematografi açısından harika filmlere imza atmaya devam edeceğini düşünürken vefat etti… Futbolda star futbolcular vardır ama bir tane Messi ya da Pele vardır. Dünyaya binlerce lider gelmiştir. Fakat Mustafa Kemal Atatürk gibi lider bir tanedir. Bizim gibi önemli işlere imza atan aktörler de mevcuttur fakat Kemal Sunal bir tanedir.

 

Hülya Koçyiğit:

Kemal, Yeşilçam ailesinin en renkli üyesiydi. Kemal, komikti ama bir felsefesi vardı. Bir kere muhalifti. Ona kolay kolay bir şeyleri kabul ettiremezdiniz. Sunal, 51 yaşında üniversiteyi bitirmekle kalmadı yüksek lisans tezini ‘Kemal Sunal Filmleri’ adıyla verdi. Sosyologlardan da bu filmleri araştırmasını istedi.

 

Gecede gösterilen Nihat Özcan’ın hazırladığı ”Son Gülen Adam” belgeseli, büyük alkış aldı. Ses sanatçısı Yavuz Bingöl de sahneye çıkarak Sunal’ın sevdiği türküleri seslendirdi.

Haber Kaynağı gazetepress.com

Tüm yorumlar (8)

Avatar
arda_tunc_330 (Amatör) | 2 Aralık 2012, 20:50

Kemal Sunal,Şener Şen,, ve diğer Eski Gerçek oyuncular TEKRAR GELSELER bu DÜNYAYA keşke :(......

Cevap Yaz
0
0
Meris (Profesyonel) | 30 Kasım 2012, 13:37

Cem Yılmaz yine damga vurmuş geceye :) Ne kadar anma gecesi düzenlense az Kemal Sunal için.

Cevap Yaz
0
0
yunus-9 (Artist) | 28 Kasım 2012, 14:09

kemal abimize az bile büyüksün abi 1 numarasın MEKANIN CENNET OLSUN

Cevap Yaz
0
0
trhnx (Dublör) | 28 Kasım 2012, 08:15

Mekanı Cennet olsun...

Cevap Yaz
0
0
Dapoet (Artist) | 28 Kasım 2012, 06:22

Kemal abi baska ya mekani cennet olsun turkiyenin gururu.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz