Sinemalar.com

Tepenin Ardı'na Fransızlar daha yakın!

Tepenin Ardı'na Fransızlar daha yakın!
10 Aralık 2012

Almanya ve Fransa'daki sinemaseverler 2012'de dünya festivallerinde öne çıkan Tepenin Ardı'na Türkiye'deki sinemaseverlerden daha yakın.

Medyanın ve sinemaseverlerin tepkisine rağmen Tepenin Ardı'nın 14 Aralık’ta vizyona gireceği salon sayısında henüz bir artış olmamasına rağmen film Almanya'da bağımsız filmler dağıtımcısı Arsenal'in programlamasıyla 16 Kasım'dan itibaren Almanya ve Avusturya'da 16 kentte bağımsız sinemaların gösterim programına girdi.

Alman basınından Berliner Zeitung, Der Tagesspiegel, Die Tageszeitung gibi önde gazetelerin sayfalarında geniş yer ayırdığı Tepenin Ardı, Almanya'nın önde gelen sinema dergilerinden Film Dienst'inin de kapağında yer aldı.

 

Tepenin Ardı'nı Fransa'da ise geçtiğimiz yıl Oscar ödüllü Asghar Farhadi'nin "Bir Ayrılık"ını ve Cannes Jüri Özel ödüllü Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu'da" sını dağıtmış olan Fransa'nın önde gelen dağıtım şirketlerinden Memento Films dağıtacak.

 

Fransa vizyon tarihini Nisan 2013 olarak belirleyen Memento Films, filmi Fransa genelinde 25 şehirde, 30 salonda gösterime sokmayı planlıyor. Bu tablonun gösteriği üzere Almanya ve Fransa'daki sinemaseverler 2012'de dünya festivallerinde öne çıkan ve birçok ödülle onurlandırılan Tepenin Ardı'na Türkiye'deki sinemaseverlerden daha yakın.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (1)

Avatar
Delininteki (Dublör) | 10 Aralık 2012, 22:05

E , ama sinemamızda olay yaratan , hollywood filmleriyle yarışacak olan (!) temelin şifresi , laz vampir varken kim izler canım bu filmi , böyle sanatsal filmler yapmayın canım sizde önemli olan para kazanmak değil mi (!) adamlar bi güzel uyutup milleti koyuyolar ceplerine paraları boşverin canım ödülü , türk sinemasını yükseltmeyi filan ülkenizde bu kadar alık insan varken türk sineması hollywoodla yarışsa ne olacak . Her konuda uyuyo bu millet 2003 den beri

Cevap Yaz
1
1
Görüşleriniz