Sinemalar.com

Şahan'ın Kabusu Sona Erdi

Şahan'ın Kabusu Sona Erdi
3 Şubat 2013

Şahan Gökbakar'ın Celal ile Ceren kabusu sona erdi.! Film, internetteki en popüler sinema sitesi imdb.com'da dünyanın en kötü filmleri listesinde birinci sırasına girmişti.

İnci sözlükçüler; internette organize olarak Celal ile Ceren'e 1 puan vermiş ve film 10 üzerinden 1.7 puan almıştı. 

Sözlükçüler bununla da yetinmemiş, kötüler listesindeki diğer filmlere yüksek puan vererek Celal ile Ceren'in sıralamada yükselmesini sağlamıştı.

Daha önce bu hareket için "Çok da tın, çok da fifi" diyen Şahan, film en kötü film olunca küplere bindi. Ancak imdb sitesi yönetimi filmin tamamen listeden çıkarılmasına karar verdi.

Celal ile Ceren'in yapımcısı Çamaşırhane Film Yapım'dan da bir açıklama yapıldı: IMDb sitesinde kullanılan yapılan oylamaların ilk günlerinde gelen oylar 10 üzerinden 7 beğeni puanı alan Celal ile Ceren, ilerleyen günlerde, kendilerini sözluk yazarı olarak nitelendiren, çesitli mesaj-panosu sitelerine üye olan, kimlikleri dahi belli olmayan kişiler tarafindan organize edilen planlı ve örgütlü bir saldırıya maruz kalmıştır.

Planlı ve örgütlü sekilde kamuoyu fikrini yanıltmaya teşebbüs eden ve ticari itibarımızı zedelemeye çalışan, henüz kimlikleri belirsiz kişiler ve bu tip saldırı planlarına ev sahipliği yapan Internet siteleri imtiyaz sahipleri ve yöneticileri hakkında gerekli yasal islemler  başlatılmıştır. Bu tip örgütlü hareketler, Internet üzerinde yapılmış olsa dahi, organize suç niteleği taşıdıkları bir gerçektir.

Henüz kimlikleri belirsiz bu internet korsanlarını ve ev sahipliği yapan Internet sitelerini kamuoyu önunde kınıyoruz. Konuyu yeteri kadar araştırmadan eksik haber yapan Haber sitelerini de sorumlu olmaya davet ediyoruz. Planlı ve kötü niyetli şekilde organize edilen bu durumu, Celal ile Ceren sinema filminin ve diğer tüm Türk filmlerinin yapımında, dağıtımında ve gösteriminde emeği geçen tüm sinema sektörü çalışanlarına yapılmış bir saldırı ve çalışanların emeklerine saygısızlık olarak değerlendiryoruz. Kendi yaşadıkları ülkeye ihanet ederek, bir Türk filminin IMDb gibi uluslararası bir veritabanında beğeni notunu kötü niyetli ve planlı şekilde aşağıya çekmeye çalışanların, aslında Türk sinema sektörünün düşmanları olduğunu düşünüyoruz.

Film linki: http://www.sinemalar.com/film/190160/celal-ile-ceren

Haber Kaynağı milliyet.com.tr

Popüler Yorumlar

serdar_ttc (Amatör) | 3 Şubat 2013, 14:09

hani çokta fifi diyodun narsist obez nolduda bukadar kafaya taktın zoruna gitti..ben 1 puan verdim kardeşim diğerlerinede 10 verdim kimliğimde belli ben hukuk öğrencisiyim bu bir suç unsuru değil.senin çakma filmin sanki oscarlıkta hakkını yedik..bu millet milliyetçi diye hemen ülkene ihanet damarından girmeler filan..ulan bu ülkeyi temsil etmek sanamı kaldı..bizim bağımsız sinemacılarımız leblebi gibi ödül topluyo sen osur tükür çoluğu çocuğu güldür işte..

3
19
janvaljan101 (Amatör) | 3 Şubat 2013, 19:37

İSTER ŞAHAN OLSUN İSTER BAŞKASI, "ÇOK DA TIN, ÇOK DA FİFİ" GİBİ İNSANLARI ENAYİ YERİNE KOYAN AÇIKLAMALARDA BULUNAN BİRİ İÇİN BENCE YAPILMIŞ ÇOK GÜZEL Bİ HAREKETTİ, İNTERNET ÖRGÜTLENMELERİNİ DESTEKLİYORUM ARTIK HAKEDENE ÇOK GÜZEL CEVAPLAR VERİYOLAR.

0
13

Tüm yorumlar (48)

Avatar
cagatay_salman (Amatör) | 5 Şubat 2013, 20:12

Ben filmi izlemdim?Şahanın recep ivedik karekterini fazla ağır,fazla gerçek dışı görenler yadırgadı. evet böyle iğrenç tipler sanayi sitelerinde ,değişk ortamlarda böyle yabaniler olduğu için ben çok gülmüştüm recep ivedik sersine ve burdan bir feyz ,sanat beklemek zaten mantıksız,sadece eğlence olark görmek lazım...

Cevap Yaz
0
0
AweSome61 (Dublör) | 5 Şubat 2013, 13:27

Ben oy falan vermedim ama eğer umrumda değil diye açıklama yapıyorsan böyle ağlamayacaksın. Bunun tek açıklaması tükürdüğünü yalamaktır. Hadi herşeyi geçtim ucuz milliyetçilik yapıyorlar. Bu adam değil mi her fırsatta diğer Türk komedyenlere saydıran? Bu adam değil miydi, her ne kadar zamanında gülerek de izlesek, Türklerin yaptığı programlarla dalga geçen? Yine aynı şekilde geçen kadınlara da laf attı. Kendisi Türklerle dalga geçince birşey olmuyor, ama sıra onla dalga geçilmeye geldiğinde Türklerin emeği yok sayılmış oluyor. Yok öyle bir dünya. Zaten emek nerde, onu da merak ediyorum. Sanırım 4. filmi oldu bu, ilk 3 ü zaten film bile sayılmaz. Sokakta küfür eden çocukları videoya çeksen aynı ölçüde sanatsal değere sahip birşey elde olursun. Sonra emekten bahsediyorlar. Yazık cidden, bu adamlara prim vermemek lazım.

Cevap Yaz
0
1
mayirsmovie (Amatör) | 5 Şubat 2013, 10:36

Yorum Yaz...Filmi izlemeden yorumlar yapılmış. Ben önce filmi izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca filmdeki bir oyuncunun lafını alıp da kadrodaki tüm oyunculara yüklemek hiç hoş değil. Sonuçta sizler 1 puanı yalnızca Şahan'a değil tüm oyunculara ve kamera arkadasındaki editör olsun senarist olsun hepsine vermiş oluyorsunuz. İlla ki tepki göstermek istiyorsanız da bunu twitter yoluyla yapabilirdiniz. Ben yapılan hareketi hiç tasvip etmedim.

Cevap Yaz
0
0
RiskEverything (Figuran) | 4 Şubat 2013, 23:56

İnci Sözlük her yerde :)

Cevap Yaz
0
0
Filmaniac (Figuran) | 4 Şubat 2013, 22:46

Puanlar filme değil Şahan'a veriliyordu zaten. Filmi izlemedim bilmiyorum ama tutupta "çok da fifi" yazarsan küplere bindirip bindirip indirirler adamı.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz