Kelebeğin Rüyası'nın Galası Gerçekleşti

20.02.2013 10:30
Kelebeğin Rüyası'nın Galası Gerçekleşti

Yılmaz Erdoğan’ın merakla beklenen filmi “Kelebeğin Rüyası” galası Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Hollywood filmlerini aratmayan gala gecesine ünlüler akın ederken, görsel olarak hazırlanan şov görülmeye değerdi.

 

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı galada Lütfi Kırdar’ın yoluna 40 adet gökyüzü tarayıcısı yerleştirildi. Gala girişi “Kelebeğin Rüyası” isimli ışıklı dekorla süslendi. Binanın önüne 10 metre genişliğinde 30 metre uzunluğunda bir koridor yerleştirildi. Binanın kokteyl alanında yerler halı ile, duvarlar kırmızı kadifelerle kaplanarak, filmden kareleri yansıtan tablolarla süslendi. Binanın kolonlarının üzerinde ise filmden bir sahneye ithafen şiirler yazılmış kaplamalar yerleştirildi.

 

1941 yılının Türkiye’sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan film, iki genç şairin hayatla ama en çok da aşkla olan mücadelesini anlatan “Kelebeğin Rüyası” galasına oyuncular klasik otomobillerle geldi. Yağan aşırı yağmur nedeniyle oyuncular kırımızı halıda görevlilerin tuttuğu şemsiyelerle salona giriş yaptılar. 

 

Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan ayrı ayrı klasik arabalarla geldiler.  Bu arada filmin afişinde yer alan ve ana karakterlerinden Zeynep Farah Abdullah’ın Londra’daki okulu nedeniyle galaya katılamadığı ve perşembe günkü Londra galasında hazır olacağı söylendi.

 

Ayrılık dedikoduları çıkan Kenan Doğulu ve Beren Saat galaya el ele gelerek dedikodulara inat adeta gövde gösterisi yaptılar. Yılmaz Erdoğan’ın yakın dostu ünlü şovmen Cem Yılmaz’da eşi Ahu Yağtu ile galaya katılarak büyük bir sürpriz yaptı. Genelde galalara katılmayan Cem Yılmaz espirili halleriyle yine gözdeydi.

 

Yılmaz Erdoğan’ın ağabeyi Mustafa Erdoğan galaya yalnız katılırken, bir ödül töreninden galaya son anda gelen Gülben Ergen’e ise Nihat Odabaşı eşlik etti.

 

Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah, Kıvaç Tatlıtuğ ve Yılmaz Erdoğan’ın başrollerini paylaştığı Kelebeğin Rüyası’nda, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil ve Servet Pandur da rol alıyor.

 

Yılmaz Erdoğan’ın, “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor. Kelebeğin Rüyası 22 Şubat’ta Cuma günü vizyona giriyor.