Sinemalar.com

Cinlerle karşılaşmaya cesaretiniz var mı?

Cinlerle karşılaşmaya cesaretiniz var mı?
14 Mart 2013

El-Cin'in Fragmanı Dünyayı Korkuttu


Hasan Karacadağ’ın 5 Nisan’da, 180 kopya olarak tüm Türkiye’de vizyona girecek 5. korku filmi El Cin’in fragmanı dünya gündeminde yerini aldı.

 

 

Hollywood’un en önemli haber servisi twitchfilm.com’un Editörü Tod Brown El Cin filminin fragmanını “Cinlerle karşılaşmaya cesaretiniz var mı?” başlığıyla yayınladı. Todd Brown, Türk sinemasının Hasan Karacadağ ile birlikte artık çok iddialı korku filmleri ürettiğini ve yerel-kültürel-mitolojik öğelerin ‘El Cin’ filmine etkileyici bir görünüm kattığını yazdı. Ayrıca, Twitchfilm.com’da filmin fragmanını İngilizce altyazılı versiyonuyla yayınlayıp, başarılı bulduğunu belirtti. 

 

Yine dünyanın önde gelen korku filmi sitesi joblo.com, ‘El Cin’ filminin fragmanını “Ürpertici Fragman” başlığıyla ilk haber olarak yayınladı. Türk korku sinemasının çok az film ürettiğini ama artık dünyada merak uyandırdığını yazan site, filmin fragmanıyla bile şok etkisi vermeyi başaran Hasan Karacadağ’ın bir önceki ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filminin de çok iyi olduğu görüşüne yer verdi. 

 

Bu haberlerin ardından uluslararası dağıtımcılardan birçok e-posta aldığını belirten Hasan Karacadağ, “Türk korku sineması kendi sınırlarını aşmak üzere, izleyicilerimiz artık dev Hollywood filmleri yerine bizim hikayelerimize odaklanıyor. Korku sinemasında dünya standartlarını yakaladık. Artık geçmek için çabalıyoruz” dedi.

 

Tüm yorumlar (10)

Avatar
geforcegt (Amatör) | 15 Mart 2013, 00:24

Fragman güzel olmuş korkuttu. Dabbe 2 ve Dabbe Bir Cin Vakası gerçekten hayal kırıklığıydı. Bu filmin diğerleri gibi olmaması dileğiyle.

Cevap Yaz
0
0
VolkanT (Profesyonel) | 14 Mart 2013, 20:52

Korku sinemasında dünya standartlarını yakaladık. Artık geçmek için cabalıyoruz. Bu soze gercekten katılıyorum hatta gec bıle kaldıklarını solıyebılırım fragmanından bu kadar etkılenıp yayınladılarsa flımde tutulacaga benzıyor hadı hayırlısı bakalım

Cevap Yaz
0
1
yasinsayim (Amatör) | 14 Mart 2013, 20:49

filmin adında hayır yok arkadaş türk filmlerinin en kötü filmlerinden biri olucak belli

Cevap Yaz
0
0
Zeyna-rock (Jön) | 14 Mart 2013, 19:52

hasan karacadağ'ın hiçbir filmini izlemedim.filmlerinin hep fragmanlarını izledim.ama bu filmin fragmanını beğendim izlemeyi düşünüyorum....

Cevap Yaz
0
0
StyleS (Profesyonel) | 14 Mart 2013, 15:53

Hasan karacadağın diğerfilmlerine göre daha başarılı bir flim olacak ( EL CİN )

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz