The Host'un Devamı Gelecek

15.03.2013 11:34
The Host'un Devamı Gelecek

29 Mart’ta gösterime girecek The Host'un yapımcılığını da üstlenen Stephenie Meyer, bir yandan film setinde çalışırken bir yandan da kitabın devamı için çalışmalarına başladı.

The Host - Göçebe kitabı 2008 yılında yayımlandığında 26 hafta boyunca The New York Times’ın ve 36 hafta boyunca the Los Angeles Times’ın en çok satanlar listesinde 1 numara olarak kaldı.

 

 

Alacakaranlık Serisi ile film uyarlamasına hazırlıklı olan Stephenie Meyer kitabının yeniden bir filme uyarlanması için şu yorumda bulunuyor. “Filmin yaratıcı ekibiyle uzlaşma çok önemli. Herhangi bir uyarlamanın yüzde 95’i uzlaşma yüzde 5’i ise sinir asabı. Hem ben hem de onlar alabileceği en iyi sonucu istiyor.

 

” Oyuncu seçiminde yönetmen Andrew Niccol ile hemfikir olduklarını, birçok ismi düşündükten sonra Saoirse Ronan’ı bulup hiç tereddüt etmeden çalışmak istediklerini söylüyor. ''Birkaç yıl içinde onun kariyerinin nerelere gideceğini düşünmek heyecan verici.

 

Gelecek filminin ne olacağını öğrenmek için sabırsızlanıyorum.” Meyer, Avcı rolünde oynayan Diane Kruger içinse ilginç bir yorumda bulunuyor: “Diane buz gibi ve aynı zamanda sahte bir sıcak görüntüye de sahip olabiliyor. İstediğinde tehditkâr bir varlığa bürünüyor. Bu iki kadını Yin ve Yang olarak görmeyi seviyorum.” Bilinmeyen bir düşman insan ırkının bedenlerini ele geçirip, zihinlerini yok ederek tehdit ettiği bir dünyada inatçı bir beden bu ruha karşı koyar. Kitaplarında tutkulu aşk hikayelerine yer veren Meyer: “Tek bir bedende iki kişilik olması fikri aklıma geldi. İkisi de farklı insanlara âşıklar ki bu da dikkate değer şekilde anlaşmazlığa yol açıyor.

 

Dağınık ve karmaşık ilişkileri seviyorum. Üstünde çalışması zevkli oluyor'' açıklamasında bulunuyor. 29 Mart’ta ABD ile aynı anda sinemalarda olacak The Host'un yapımcılığını da üstlenen Meyer, kitabın devamı için çalışmalarına başladı.