Sinemalar.com

Star Wars Filmleri Yazın Vizyona Girecek

Star Wars Filmleri Yazın Vizyona Girecek
22 Nisan 2013

Walt Disney’in Lucasfilm’i satın almasıyla birlikte Star Wars serisiyle ilgili olarak yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

 

 

Sinema dünyasında konuşulan konular arasında Star Wars’un yedinci filmi 2015 yılının yaz ayında vizyona girecek. Bununla birlikte 2015 yılından itibaren her yaz yeni bir filmin vizyona gireceği konuşuluyor. Bununla birlikte gelecek filmlerin bağımsız hikayelerden oluşacağı ve filmlerin bazı karakterin hayatlarını anlatılacağı da bu konuşmalar içerisinde yer alıyor.

 

Star Wars: Epidsode VII’nin yönetmenliğini J.J. Abrams üstlenirken, senaryoyu Michael Arndt yazacak. Filmde Han Solo karakterini yeniden Harrison Ford canlandıracak.

 

Tüm yorumlar (5)

Avatar
1Maeglin1 (Profesyonel) | 23 Nisan 2013, 17:56

Ticari kaygıların olmasının ötesinde tabi kide izleyenlerin pek çoğu filmi beğenmeyecek bu normal. Star Wars bir külttür ama yinede şunu unutmamak gerekir Star Wars evreni tıpkı Orta Dünya gibi çok geniş bir evren başlı başına büyük bir felsefe ve büyük bir dualist yaklaşım sunuyor izleyenlere yani old republic gibi bir oyunu yapabilenler bunu Star Wars evreninin genişliğine borçlular yani Star Wars sadece Darth Vader,Yoda, Obi'den ibaret değil çok daha iyi işler yapılabilir çünkü kültün altında bir felsefe var senaristlerin yapması gereken iyi bir kurgu hazırlamak, karanlık taraf ile aydınlık taraftaki o ince çizgiyi vurgulamak ve iyi diyaloglar yakalamak dahası zaten günümüz teknolojisi ile oldukça kolay. Son olarak şunları söylemem gerekir, Star Wars evrenindeki dualist felsefeyi kullanacakları kesin; fakat senaristler şu noktaya dikkat etmeli Anakinin dönüşümü noktasında dönüşümü gerçekleştiren ögelere yeterince vurgu yapılmadığını düşünüyorum, annesi, padme bunlar hep yarım yamalak bırakıldı özellikle clon warsdan sith in intikamına geçişte umarım benzer bir sorunu yeni seride yapmazlar çünkü ana tema geçiş karanlıktan veya aydınlıktan geçiş. Dikkat ederseniz, Darth Vader da ilk 3 lemenin sonunda bir geçiş yaşamıştı ama vurgu noktaları son sahneye kadar etkin değişken ki etkin olsaydı bence daha bir hoş olurdu, özellikle gemideki o son dövüş sahnesinde müthiş bir dramatize yıkalandı ve ve dönüşüm gerçekleştirildi benzer bir sorunu aşmaları şart senaristlerin.

Cevap Yaz
0
2
aniltksz (Amatör) | 23 Nisan 2013, 17:14

bi filminde cılkını cıkarmasanız olmaz zaten.hep ticari kaygılar.

Cevap Yaz
0
1
Elestirmen-46 (Figuran) | 22 Nisan 2013, 22:54

Merakla bekliyorum bakalım nasıl olucak.

Cevap Yaz
0
0
RickBlaine01 (Profesyonel) | 22 Nisan 2013, 19:42

Bağımsız yeni bir seri heyecan verici :)

Cevap Yaz
0
0
birdy1907 (Jön) | 22 Nisan 2013, 13:07

Star Wars evrenini çok seven,beğenen biri olarak yeni çekilecek filmler ticari yarar sağlamak amacıyla çekilerek seriye zarar vermez,aksine Star Wars evrenininin tüm güzelliklerini gözler önüne sürer inşallah.

Cevap Yaz
0
2
jljljljlkj (Artist) | 23 Nisan 2013, 13:50

Senin kadar iyimser değilim. Umarım dediğin gibi olur ve serinin son filmi gibi ağırlığı olan güzel bir devam filmi çekerler. Clone Wars'da neredeyse nefret ettirdiler star wars'dan

0
2
Görüşleriniz