Sinemalar.com

El-Cin Hollywood Filmlerini Geride Bıraktı

El-Cin Hollywood Filmlerini Geride Bıraktı
30 Nisan 2013

Hasan Karacadağ’ın 5. korku filmi El Cin’in gişe başarısı devam ediyor. Vizyonda 4. haftasını giren film, yüksek bütçeli Hollywood yapımlarını geride bırakarak, 311 bin seyirci sayısına ulaştı.

 

Türk korku filmi ‘El Cin’ gişesiyle Hollywood’un büyük bütçeli korku filmlerinin tamamını geçti:

 

 

Vizyondaki Kötü Ruh, Texas Katliamı, Lanetli Kan, Koleksiyoncu 2, Lanet ve Mama gibi yapımlar Amerika’da büyük ses getiren filmler olmasına rağmen, tamamının yaptığı izleyici sayısı, El Cin filminin tek başına yaptığı gişeye ulaşamıyor.

 

Filmin dağıtımcısı UIP:

El Cin’in vizyona girdiği ilk 3 hafta gişesinde hiç düşüş olmadı. Bu da filmin izleyici tarafından beğenildiğini ve birbirine tavsiye edildiğini gösteriyor.

 

Yönetmen Hasan Karacadağ: 

Öncelikle hikayeniz sağlam olmalı. El Cin filminde gerçekten izleyiciyi yakalayan ve herkesin başına gelebilecek bir korku öyküsü var. Türk izleyicisini vampir, zombi, hayaletle korkutamayacağınızı Dabbe filmimden bugüne söylüyorum. Biz sadece kendimize ait masalların karanlık ve bilinmeyen sakinlerinden yani cinlerden korkarız

 

Fulya Zenginer’in başrolünde yer aldığı El Cin filmi, vizyona girdiği ilk haftadan itibaren sosyal medyada paylaşılan iyi yorumlar ve tavsiyelerle salon ve seyirci sayısını koruyor. Fragmanı, Hollywood sitelerinde de manşet olan film, 169 sinema salonunda Türk korku filmi severlerle buluşmasına devam ediyor.

 

Hasan Karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği El Cin filmi, Doğu’nun unutulmuş masalları arasında kaybolmak üzere olan ve “üç harfliler” diyerek geçiştirilen ‘cinler alemi’ hakkında çok az bilinen bir detaydan yola çıkıyor. Başrollerini başarılı genç oyuncular Fulya Zenginer, Serdal Genç, Oğuzhan Yıldız, Hande Kaptan ve Alper Kadayıfçı paylaştığı film, karanlık ve bilinmeyen dünyalara ait daha önce hiç anlatılmamış bir sırra, insanoğlundan daha eski tarihleriyle gecenin örtüsü altına gizlenmiş kindar gözleyicilere yani cinlere, öte alemin bilinmeyen sakinlerine odaklanıyor.

 

Yakında Sinemalarda! 

Hasan Karacadağ’ın yönettiği ‘D@bbe: Bir Cin Vakası 2’ 2 Ağustos 2013’te Sinemalarda!

Hasan Karacadağ’ın yönettiği ‘el-Nazar’ 29 Kasım 2013’te Sinemalarda!

 

Popüler Yorumlar

c0d3r33 (Amatör) | 30 Nisan 2013, 17:34

Bu filime gittim çok saçma buldum adamlar yilanı yakalıyor yilanı posete koyup denize atıyolar attıkları yılanda cin cıkıyor sonra musallat oluyolar mk ne diye atıyon ellin yılanını denize Tavsiye etmiyorum bu saçmalığı dişinda korkunçta değil .

0
8
ithinkso (Dublör) | 30 Nisan 2013, 23:22

Herkes yeni bir umutla gidiyor bu sefer olmuştur belki diye ama gidip görünce içinden diyor ki "İkinci yarı çıksam paramı geri alabilir miyim ? :D " çok iyi biliyor parasını geri alamayacağını bu yüzden oturup izliyor..

1
9

Tüm yorumlar (17)

Avatar
abdulkadirtekin (Amatör) | 2 Mayıs 2013, 15:07

fragmanından etkilendiğim tek Türk korku filmi :D diğerleri genellikle komedi filmi gibiydi

Cevap Yaz
0
0
ismailozcelik (Amatör) | 2 Mayıs 2013, 13:02

vizyondaki filmleri geçmiş diyor lan vizyondaki filmlerde el-cin ayarında saçma filmler :)

Cevap Yaz
0
1
EmreK58 (Dublör) | 2 Mayıs 2013, 01:00

Böyle Dandik Bir Filmden Bu Başarı Türkiye Çok Geri Sinemada Bunu Şimdi Dadha İyi Anlıyorum Gittiğime Pişman Oldum...

Cevap Yaz
0
3
rosehathaways (Dublör) | 1 Mayıs 2013, 22:11

bencede sonunda kendi flimlerimize önem vermeye başlamışız bu gerçekten iyi amerikan avrupa flimlerini o kadar yüksek ve inanılmaz görmüşüz ki kendi flimlerimize bakmamışız ama malesef bakamıyoruz fetih 1453 bile gişe rekoru kırdı holıwood a giremedi bu flimin girmesi tamam sustum

Cevap Yaz
0
0
omeeryesildag (Amatör) | 1 Mayıs 2013, 21:14

amerikan filmlerindeki saçmalıklar kimsenin dikkatini çekmiyor anlaşılan

Cevap Yaz
3
3
Görüşleriniz