Sinemalar.com

Gezi Parkı'nda 'Şiddeti Durdurun' Çağrısı

4 Haziran 2013

Gezi Parkı'nda bir araya gelen sinema ve tiyatro sanatçıları yaptıkları açıklamada "Halka karşı kullanılan orantısız güç ve şiddetin durdurulması ve insanların hayatlarını kaybetmemesi için buradayız" dedi.

 

Aralarında Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Rıza Kocaoğlu, Onur Saylak, Mustafa Alabora, Tuba Büyüküstün ve Dolunay Soysert'in de aralarında bulunduğu bazı sinema ve tiyatro sanatçıları, dün Gezi Parkı'nda bir araya geldi.

 

Sanatçılar, "Bu ülkenin vatandaşları olarak, günlerdir niye Taksim meydanında toplandığımızı anlayamamış gözüken yetkililere daha açık ve net bir şekilde niçin burada olduğumuzu ve isteklerimizi açıklamak için buradayız" diyerek basın açıklaması yaptı.

 

Açıklamada, "Her türlü şiddetin bir an önce durması, herkesin birbirini anlamaya çalışması ve bugünden sonra barışçıl bir ortam için ne yapabileceğini düşünüp gerekli adımları bir an önce atmasını istediğimiz için buradayız. Hayatın her alanında jet hızıyla başlattığınız projelerin yeterince tartışılmasına izin vermediğiniz bu projelerle hayatı doğrudanetkilenecek insanları dinlemek ve onlarla müzakere etmek yerine kararlarınızı dikte etmeyi seçtiğiniz için buradayız.

 

Bu protestonun ideolojiler ve partiler üstü bir protesto olduğunu göstermek ve halka karşı kullanılan orantısız güç ve şiddetin durdurulması ve insanların hayatlarını kaybetmemesi için buradayız" denildi. Sinema ve tiyatro oyuncuları burada yaptıkları açıklamanın ardından Gezi Parkı'ndan ayrıldı.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

dancerasli (Artist) | 4 Haziran 2013, 12:15

hepinizi yaptığınız bu davranıştan dolayı tebrik ediyorum...teşekkür ediyorum....gezi parkıyla kalmasın tüm ormanlarımızı ve çevremizi koruyalım diyorum...

6
12
suleymanakyuz (Amatör) | 4 Haziran 2013, 15:37

Mustafa sen izleme kardesim.

2
6

Tüm yorumlar (9)

Avatar
temenothyrai (Figuran) | 6 Haziran 2013, 22:55

Adamlara bu kadar yetki verirseniz olacağı bu, yuh artık adam askeri bile tehdit ediyor Polis devlet olma yolundayız. Karşında eli kanlı terör örgütü yok Halk var Halk.
(Hoş terör örgütü olsa müdahale olmazdı.) Yazık ne diyelim.

Cevap Yaz
2
4
kubraJohnny (Profesyonel) | 9 Haziran 2013, 16:29

Askerin tehdit edilmesi taraftarı değilim, ama ne çabuk unuttunuz.Askerin önceden her şeye karıştığını, asker önceden siyesete karışırdı.Sizce bu normalmiydi? Tabi kide değildi, bana göre asker önceden siyasetle ilgileneceğine ülkenin güvenliğine daha çok ağırlık verseydi, çok güzel olurdu.Daha doğrusu sadece ülkenin güvenliğiyle ilgilenseydi.

3
1
Shakaty (Amatör) | 6 Haziran 2013, 09:42

Mesele 2 ağaçtan ibaret değil.. Bunlar sadece medyanın bize bu kadar yansıtabildiği şey gerçeği görebilmek çok zor değil ama isteyene.

Cevap Yaz
1
0
gulel3535 (Figuran) | 6 Haziran 2013, 01:58

Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek.[Fidel Castro]

Cevap Yaz
1
3
rosehathaways (Dublör) | 5 Haziran 2013, 17:32

aferim size birde Türkiye ye örnek olacaksınız

Cevap Yaz
3
2
snnucuncu (Figuran) | 4 Haziran 2013, 20:13

mesele gezi parkıysa tüm eyleme katılanların eyvallah diyorum...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz