Sinemalar.com

'Gezi'ye Müdahale Yapılmamalıdır'

14 Haziran 2013

Zafer Algöz, Meltem Cumbul, Rıza Kocaoğlu gibi birçok sinema ve tiyatro oyuncusu Gezi Parkı eylemlerinin 17. gününde ''polis şiddeti sona erdirilmelidir'' çağrısında bulundu.

 

Gezi Parkı Eylemlerinin 17. gününde aralarında Zafer Algöz, Meltem Cumbul, Rıza Kocaoğlu, Sermiyan Midyat, Barış Falay, Nail Kırmızıgül, Sarp Apak, Levent Sarpoğlu'nun da bulunduğu çok sayıda sinema ve tiyatro oyuncusu Gezi Parkı merdivenlerinde bir basın açıklaması yaptı.

 

Açıklamayı grup adına ünlü oyuncu Meltem Cumbul okudu. Açıklamada şu ifadeler yer verildi: '

 

'Gezi Parkı eylemlerinin 17. günündeyiz. Görüşmeler Gezi Parkı eylemcilerinin meşru temsilcilerini de kapsayacak şekilde genişlemiştir. Bu gelişmeyi umut verici bir adım olarak değerlendiriyoruz. Diyaloğun sağlıklı bir şekilde giderilmesi için endişelerimizin giderilmesini bekliyoruz. Ülke genelinde polis şiddeti hala daha devam ediyor. Başından beri barışçıl eylemlerini büyük bir inanç, dirayet ve demokratik olgunlukla sergileyen Gezi eylemcileri halen müdahale tehditi altında kalıyor. Görüşmelerin devam edilebilmesi ve eylemciler tarafından sağlıklı bir şekilde tartışılabilmesi için Gezi Parkı'na herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.

 

Türkiye'nin dört bir yanında Gezi Parkı için sokağa çıkan binlerce insana karşı uygulanan polis şiddeti sona erdirilmelidir. Eylemlerin başından itibaren gözaltına alınan bütün eylemciler serbest bırakılmalıdır. Diyalogun sürmesini, polis şiddetinin sona ermesini ve müdahale tehditine son verilmesini talep ediyoruz. Bugünkü gelişmeler çok olumlu, umarız bu her zaman devam eder.''

 

Sanatçılardan oluşan grup "Her yer Taksim her yer direniş" şeklinde slogan atarak parka geri döndü.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

kemerlee (Jön) | 17 Haziran 2013, 17:20

Ben zalimin zulmüne karşı duran mücadele eden her insanı taktir ederim.Devrimcilere ise hayrınlığım yatsınamaz Mustafa Kemal Atatürk, Gandhi, Comandate Che Ernesto Guevara

1
8
kemerlee (Jön) | 17 Haziran 2013, 14:25

Ne anlatıyon daha okuduğunu anlayamıyorsun bide cevap veriyorsun, Türklükle benim dediklerimin ne alakası var, Hitlerdende senin gibiler memnundu oda yüzde 50 oy almıştı tüm dünyayı maf ettiler, senin başbakanın türklük düşmanı Arap aşığı Şeriat meraklısı uydurdukları bir davayla Türklüğün ilk destanı olan Ergenekon desatnının adını lekelediler.

2
8

Tüm yorumlar (5)

Avatar
Esperanza93 (Dublör) | 20 Haziran 2013, 23:54

levent sarpoğlu yazılmış ama sarp levendoğlu olucak

Cevap Yaz
0
0
ttuuba (Figuran) | 18 Haziran 2013, 20:58

siyasetle ilgili şeylerin burda ne işi var? Bu konuyla ilgili haberler her tarafta var zaten sinema sitesinde olmasın bari.

Cevap Yaz
2
1
huseyin8219 (Amatör) | 18 Haziran 2013, 13:17

sinemaya çok faydaları olduda siz ilk önce adam gibi bi film çekin

Cevap Yaz
2
0
tyyr (Artist) | 17 Haziran 2013, 20:49

Burası Türkiye. Ne zaman "bir şeyler düzeltilmeye kalışılsa" hemen yeni bir sorun önümüze gelir. Burası Türkiye, her zaman farklılıklar kullanılır ve sonunda oyun üstüne oyun, oyun üstüne oyun, pinpon topuna döner ülkem. Burası Türkiye, Biri çıkar Şehit olduğunda g.tünü kaldırmaz şehit için, ama mesele ağaç(!) olsa, mesele ermeni(!) olsa, mesele yeterki olay çıkaracak bir sebep olsa milyonlar dökülür. Burası Türkiye, biri çıkar kendi halkını düşman görmeye başlar, kaybedeceği oy karşısında... Burası Türkiye, Türküm dersin faşist olursun, kürtüm dersin terörist olursun, alevyim dersin anarşist olursun, müslümanım dersin laiklik düşmanı olursun (Bu böle gider)... Sonuç olarak, okullarında ahlaksızlık, kitaplarında ahlaksızlık, televisyon full ahlaksızlık... Telefondan başını kaldıramayan akıllar, netten g.tünü kaldıramayan akıllar, tvden gözünü ayırmayan akıllar... Kandırılırız, kullanılırız, atılırız, gözden çıkarılırız... Ama umrumuzda olmaz. :)

Cevap Yaz
4
0
kingof50 (Artist) | 17 Haziran 2013, 17:11

size de gün doğdu kendinizi yapımcılara hatırlatın zaten meltem cumbul'un yanındaki adam sürekli kaslarını gösterip duruyor.iş zaten ağaç meselesi değil siz karışmayın bu işlere sanatınızla uğraşın.

Cevap Yaz
4
1
Görüşleriniz