Russell Crowe’dan Çanakkale Savaşı

20.06.2013 13:57

Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan ‘The Water Diviner’ filmini Çanakkale’de çekmeye hazırlanıyor.

 

Gladiator’, ‘Akıl Oyunları’ ve ‘Robin Hood’ gibi filmleriyle tanınan Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’nın konu edildiği ‘The Water Diviner’ filminde hem yönetmen hem oyuncu olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Deadline.com’un özel haberine göre, şu sıralar vizyondaki yeni ‘Superman’ filmi ‘Man of Steel’de boy gösteren başarılı aktör, senaryosunu Andrew Knight ve Andrew Anastasios’un yazdığı film için görüşmelerini sürdürüyor. Bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanan ‘The Water Diviner’ adlı filmde Çanakkale Savaşı sırasında kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı bir babanın 1919’da Türkiye’ye gelişi konu edilecek.

 

‘Fear of Gods Films’ten Keith Rodger ile Hopscotch Features’tan Troy Lum ve Andrew Mason’un yapımcılığını üstleneceği film, Avustralya ve Türkiye’de çekilecek. Ünlü aktörün daha önce Avustralya hikâyelerini konu alan ‘The Long Green Shore’ ve ‘Bra Boys’ filmlerinde yönetmenlik yapacağı dile getirilmiş ancak projeler gerçekleşmemişti.

 

Çanakkale’yi Gezmişti

 

Oscar ödüllü aktör Crowe, geçen ay Barbados bayraklı ‘Latiko’ adlı lüks tekneyle Çanakkale’ye gelmişti. Gelibolu Yarımadası’ndaki milli parkı, Anzak Koyu’nu, Avusturalya ve Yeni Zelanda mezarlıklarını ziyaret eden Crowe, daha sonra İstanbul’a geçmişti. twitter hesabından Türkiye sahillerini çok beğendiğini yazıp, bütün dikkatleri üzerine çeken oyuncu, Kalamış Yat Limanı’nda yemek yemiş, Kapalıçarşı’yı dolaşmış ve İstanbul sokaklarında özgürce gezmişti.

 

Hürriyet