Sinemalar.com

Russell Crowe’dan Çanakkale Savaşı

20 Haziran 2013

Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan ‘The Water Diviner’ filmini Çanakkale’de çekmeye hazırlanıyor.

 

Gladiator’, ‘Akıl Oyunları’ ve ‘Robin Hood’ gibi filmleriyle tanınan Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’nın konu edildiği ‘The Water Diviner’ filminde hem yönetmen hem oyuncu olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Deadline.com’un özel haberine göre, şu sıralar vizyondaki yeni ‘Superman’ filmi ‘Man of Steel’de boy gösteren başarılı aktör, senaryosunu Andrew Knight ve Andrew Anastasios’un yazdığı film için görüşmelerini sürdürüyor. Bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanan ‘The Water Diviner’ adlı filmde Çanakkale Savaşı sırasında kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı bir babanın 1919’da Türkiye’ye gelişi konu edilecek.

 

‘Fear of Gods Films’ten Keith Rodger ile Hopscotch Features’tan Troy Lum ve Andrew Mason’un yapımcılığını üstleneceği film, Avustralya ve Türkiye’de çekilecek. Ünlü aktörün daha önce Avustralya hikâyelerini konu alan ‘The Long Green Shore’ ve ‘Bra Boys’ filmlerinde yönetmenlik yapacağı dile getirilmiş ancak projeler gerçekleşmemişti.

 

Çanakkale’yi Gezmişti

 

Oscar ödüllü aktör Crowe, geçen ay Barbados bayraklı ‘Latiko’ adlı lüks tekneyle Çanakkale’ye gelmişti. Gelibolu Yarımadası’ndaki milli parkı, Anzak Koyu’nu, Avusturalya ve Yeni Zelanda mezarlıklarını ziyaret eden Crowe, daha sonra İstanbul’a geçmişti. twitter hesabından Türkiye sahillerini çok beğendiğini yazıp, bütün dikkatleri üzerine çeken oyuncu, Kalamış Yat Limanı’nda yemek yemiş, Kapalıçarşı’yı dolaşmış ve İstanbul sokaklarında özgürce gezmişti.

 

Hürriyet

Popüler Yorumlar

psycho_manyaq (Amatör) | 20 Haziran 2013, 14:16

umarım yine her filmde olduğu gibi Türkleri barbar yobaz vb. göstermezler.

0
10
RandallFlagg (Profesyonel) | 20 Haziran 2013, 13:27

o kadar çanakkale filmi izledik yabancılar çekince nasıl kaliteli olduğunu bir kez daha göreceğiz

1
6

Tüm yorumlar (22)

Avatar
StannisBaratheon (Dublör) | 19 Ağustos 2013, 05:03

Türkler Çanakkale filmi nasıl çekilir öğrenecek diyeceğim ama yine saçma sapan filmlere devam eder bizimkiler harika bir film bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
Haybedenmadam (Dublör) | 23 Temmuz 2013, 17:36

Türkler misafirperverdir kaybolan çocuklara öyle bi bakarlarki mümkünatı yok tanıyıp bulamazlar :D şaka bi yana filmden sonra Russel Crowe'a duyulan sevgi ikiye ayrılacak ya çok sevilecek ya hiç umarım çok olur.

Cevap Yaz
0
0
Enriqueiglesias (Amatör) | 24 Haziran 2013, 10:53

russell crowe'a karşı bir sempatim vardır ancak hollywood ve ingiliz uşağıysa , kısaca bu filmde ne mal olduğunu anlayacağız.

Cevap Yaz
0
0
kingof50 (Artist) | 24 Haziran 2013, 01:45

çok etkilenöiş olmalı ki böyle bir film çekmeye kara versin :D

Cevap Yaz
0
0
OrantisizZeka (Amatör) | 23 Haziran 2013, 03:24

önyargılı yaklaşmayın gençler, bi yapsınlar hele. Russel Crow'dan kaliteli bir film bekliyorum ben

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz