Sinemalar.com

Dabbe Cin Çarpması Filminin Fragmanı Yayınlandı

16 Temmuz 2013

Son iki filmi Dabbe: Bir Cin Vakası ve El Cin ile 1 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ’ın, dünyayı karıştıracak gerçek bir korku hikayesi olan yeni filmi Dabbe: Cin Çarpması, 2 Ağustos’ta 180 kopyayla vizyona girmeye hazırlanıyor.

 

Filmlerinde, hikayelerinin gerçek olmasına ve etkili korku sahneleri içermesine özen gösteren Hasan Karacadağ, son filmi Dabbe: Cin Çarpması’nda, 1986 yılında Muğla'da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli, habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten gerçek bir olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktardı. Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere köyünde yaşanmış cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırları da içeriyor. 

 

Dabbe, Semum ve El Cin filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan ve özgün bir sinema-korku dili oturtmak için titizlikle çalışmalarını sürdüren Hasan Karacadağ’ın altıncı filmi Dabbe: Cin Çarpması, korku filmi seven sinema izleyicileri tarafından merakla bekleniyor. 

 

Dabbe: Cin Çarpması – Hikaye:

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

 

Popüler Yorumlar

EscApelsin (Artist) | 16 Temmuz 2013, 11:23

Dabbe Cin Vakası, Dabbe Cin Çarpması... Bundan sonraki filmin adını düşünmek bile istemiyorum. Dabbe Cin S*?m½si...

0
6
alican_celik_10 (Amatör) | 16 Temmuz 2013, 11:34

hasan karacadağ çok uğraşıyo sonu kötü olacak bu herifin :)

0
4

Tüm yorumlar (25)

Avatar
beratcan_doruk_7 (Amatör) | 23 Kasım 2013, 19:13

en azından acık korku
dd :)

Cevap Yaz
0
0
nurtin_ati_1 (Amatör) | 28 Ekim 2013, 23:46

cok guzel y cok kokuturuyor val bila

Cevap Yaz
0
0
cansu_kokden (Amatör) | 28 Temmuz 2013, 19:28

çok malca gerçekmiş adamlar o korkuda kamera mı düşünür lan 0*-*

Cevap Yaz
0
0
ogulcan_aydogdu_3 (Amatör) | 5 Ağustos 2013, 19:02

gerçek kayıtlardan uyarlanmıştır cümlesinden anladığın anafikir bu ise sen zaten izleme filmi :D

1
2
ufukkose77 (Amatör) | 18 Temmuz 2013, 22:12

filmin adını düşünemiyorum diye son yorum atan arkadaş çarpıldı heralde :D

Cevap Yaz
0
1
emrahtas (Dublör) | 18 Temmuz 2013, 04:38

Hasan Karacadağ'dan korku filmlerini Ti ye alan bir yapım daha,bu sefer exorsist, emiliy rose, paranormale göndermeler var galiba.Bana göre Dabbe serisi Scary Movie'den kat kat daha iyi, kaçırılmaması gerekenbir yapım.

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz