Sinemalar.com

En Çok Kazanan Robert Downey Jr. Oldu

18 Temmuz 2013

Iron Man 3 filmiyle birlikte gişe rekorlarına imza atan Robert Downey Jr, 2012 ve 2013 yılları arasında yaklaşık kazandığı 75 milyon dolarla birlikte, Forbes'un en çok kazanan oyucular listesinde birinci sıraya yerleşti. 

 

Robert Downey Jr, 2012/2013 yılları içerisinde çektiği Iron Man 3 filminden 25 milyon dolar kazanırken, Yenilmezler filminden 50 milyon dolar kazanmıştır. Bu iki filmdeki başarısından sonra, en çok kazanan oyuncu tahtını elde etmiştir.

 

Bu sıralamadaki şaşırtıcı bir olay ise ikinci sırayı alan Channing Tatum oldu. Geçen yıl boyunca 60 milyon dolar kazanan ünlü oyuncu, bu başarısını G.I.Joe filminden aldığı maaş ve Steven Soderbergh'in yönettiği ve sadece 7 milyon dolara çekilen filmden aldığı paya borçlu. Magic Mike filmi 7 Milyona çekildikten sonra gişede 167 Milyon dolar kazanmıştır. 

Popüler Yorumlar

JohhnyDepp (Star) | 18 Temmuz 2013, 14:22

En sevdiğim oyunculardan birisi Robert Downey Jr. en sevdiğim filmleri ise Demir Adam,Tropik Fırtına,Sherlock Holmes,Git Başımdan ve son olarak Yenilmezler bu oynadığı filmlerde oldukça da başarılıydı gerçektende hakkını veriyor çok iyi rol yapıyor onu daha çok filmlerde göreceğimizden eminim ve yaptığı en güzel şey ise rolüne sadık kalıp 2015 yılında çıkıcak olan Yenilmezler 2 filmini tekrardan kabul etmesi bazı oyuncular gibi rolünü bırakıp gitmedi.

0
12
bma905 (Amatör) | 18 Temmuz 2013, 19:44

Bu kadarı fazla adaletsiz bir kazanç, bu yüzyılda hala açlıktan sineklenerek ölen çocuklar var. Evet rolünün hakkını veriyor ama bu asla 75 milyon dolar kazanmasını haklı çıkarmaz. Sadece 2 filmle hemde hiç. Evet Microsoft gibi ya da facebook gibi ve daha bunun gibi altında büyük bir emek ve çalışan kitlesi barındıran sektörde kazansa birşey demeyeceğim ama bu adam tek başına kazanıyor bunu, bilmiyorum özel hayatını evli ve ortalama 2 çocuğu varsa ortalama 4 kişiyi besliyor. Neyse ya bunu buraya yazmam bu sistemi değiştirmez, ne diyelim kazansın, en azından benden kazanmadı, benden kazandıysa Sherlock Holmes'teki rolünden kazanmıştır. Ha evet emek harcamadı demiyorum elbette onun emeğinin karşılığı verilmeli ama bu milyon dolarlık bir emek değil bana kalırsa. Abd'li bir aktör olduğu için Tanrı'ya şükretmeli . Ne yetenekli insanlar var güzel ülkemde, hollywood sektörü gibi bir film sektörü olmadığı ve en azından dünyanın en büyük pazarına sahip bir ülkede bulunmadığı için harcanan onca akötürmüz aktristimiz var, neyse ya boşverek, tebrik edelim bari çatır çutur harcasın ne diyelim.

7
13

Tüm yorumlar (7)

Avatar
specialart (Figuran) | 20 Temmuz 2013, 00:37

Arkadaşlar,parayı yapımcıdan aliyor benden,senden almıyor ki.o almadığı zaman yapımcı sanki o parayi daha mı önemli şeyler için harcayacak,filmin gişesini hesaba katarak payına düşeni istiyor.zaten sadece Robert Downey değil bir çok oyuncu devam filmleri için yüksek meblağlar alıyor.Bize filmi değerlendirmek düşer,zaten her şey böyle açıkta,göz önünde olduğu için filmi izlerken inandırıcılık yitiyor,bakıyorsun sorun filmde değil,sadece sen inanmayacak kadar çok şey biliyorsun .Maalesef oyuncunun karakterin,filmin önüne geçtiği bir zamanda yaşıyoruz,filmlerde keyif belki de bu yüzden kalmadı.

Cevap Yaz
0
1
kyfantasy (Amatör) | 19 Temmuz 2013, 01:15

Sonuna kadar hakediyor.

Cevap Yaz
0
0
bma905 (Amatör) | 18 Temmuz 2013, 19:44

Bu kadarı fazla adaletsiz bir kazanç, bu yüzyılda hala açlıktan sineklenerek ölen çocuklar var. Evet rolünün hakkını veriyor ama bu asla 75 milyon dolar kazanmasını haklı çıkarmaz. Sadece 2 filmle hemde hiç. Evet Microsoft gibi ya da facebook gibi ve daha bunun gibi altında büyük bir emek ve çalışan kitlesi barındıran sektörde kazansa birşey demeyeceğim ama bu adam tek başına kazanıyor bunu, bilmiyorum özel hayatını evli ve ortalama 2 çocuğu varsa ortalama 4 kişiyi besliyor. Neyse ya bunu buraya yazmam bu sistemi değiştirmez, ne diyelim kazansın, en azından benden kazanmadı, benden kazandıysa Sherlock Holmes'teki rolünden kazanmıştır.
Ha evet emek harcamadı demiyorum elbette onun emeğinin karşılığı verilmeli ama bu milyon dolarlık bir emek değil bana kalırsa. Abd'li bir aktör olduğu için Tanrı'ya şükretmeli . Ne yetenekli insanlar var güzel ülkemde, hollywood sektörü gibi bir film sektörü olmadığı ve en azından dünyanın en büyük pazarına sahip bir ülkede bulunmadığı için harcanan onca akötürmüz aktristimiz var, neyse ya boşverek, tebrik edelim bari çatır çutur harcasın ne diyelim.

Cevap Yaz
7
13
Jordel (Amatör) | 19 Temmuz 2013, 22:38

Kesinlikle

0
0
bma905 (Amatör) | 19 Temmuz 2013, 14:26

Rolünün bir önemi falan yok aslında ama dediğin gibi hasılat çok olunca tabiki de kazandığı para hiçbirşey gibi geliyor ama ben daha başka bir açıdan değerlendiriyorum, dediğim gibi pazarı çok olan bir sektörde olduğundan kaynaklı herşey.

0
2
Jordel (Amatör) | 19 Temmuz 2013, 12:20

Haklısın kardeşim. Ama o serveti yeteneğinden dolayı değilde marvel ve rolü sayesinde yaptı :) Yenilmezler'in hasılatının 1,511,757,910$ olduğunu hatırlarsak ve demir adam rolünün önemini de düşünürsek bu 50 milyon$ devede kulak gibi. Tabi bir insan için yüksek bir meblağ :)

0
1
Cemolokkko (Amatör) | 18 Temmuz 2013, 20:33

Sonuna kadar haklısın.

0
1
AnlMeydan (Profesyonel) | 18 Temmuz 2013, 19:29

sen yeterki oyna parasını biz verelim Downey reyiz!

Cevap Yaz
1
4
madali_ua (Figuran) | 18 Temmuz 2013, 14:54

Hakediyor .

Cevap Yaz
1
1
Görüşleriniz