Sinemalar.com

Kelebeğin Rüyası Oscar Aday Adayı

4 Eylül 2013

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği 'Kelebeğin Rüyası' adlı filmin Oscar aday adayı olarak belirlendiğini duyurdu.

 

Türkiye'nin Oscar adayı belli oldu. Turizm Bakanlığı Sanatsal Etkinlikler Komisyonu, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği aynı zamanda da rol aldığı "Kelebeğin Rüyasi" filmini Oscar aday adayı olarak belirledi. Açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'ten geldi. Çelik, haberi Twitter hesabından şu sözlerle duyurdu: "Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği, Bakanlığımızın desteklediği "Kelebeğin Rüyası" filmi Oscar aday adayı olarak belirlendi. Tebrikler..."

 

ŞAİRLERİN HİKAYESİ 

 

Genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam hikayelerinin anlatıldığı Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi 22 Şubat'ta seyirciyle buluşmuştu. 1941 yılının Türkiye'sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan filmde ayrıca iki genç şairin hayatla ve aşkla olan mücadeleleri de anlatılıyor.

 

Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan'ın başrollerini paylaştığı Kelebeğin Rüyası'nda, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil ve Servet Pandur da rol alıyor. Rüştü Onur (Mert Fırat) ve Muzaffer Tayyip Uslu (Kıvanç Tatlıtuğ) Zonguldak'ta kendi hallerinde yaşayan ve çok da tanınmayan iki şairdir. Genç yaşlarına rağmen şiirleri oldukça etkileyici olan bu iki arkadaş, talihsizlik açısından da kader ortağı gibidirler. Çünkü ikisi de henüz hayatlarının baharında veremden yaşamlarını kaybederler.

 

Kelebeğin Rüyası 

Yönetmen-senaryo: Yılmaz Erdoğan 

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ (Muzaffer Tayyip Uslu ), Mert Fırat (Rustu Onur ), Yılmaz Erdoğan (Behcet Necatigil ), Belçim Bilgin ( Suzan Ozsoy), Farah Zeynep Abdullah (Mediha Sessiz), Taner Birsel (Ismail Uslu), Ahmet Mümtaz Taylan (Zikri Özsoy). 

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki 

Kurgu: Bora Göksingöl

 

ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

ibrahimmrdr (Figuran) | 5 Eylül 2013, 11:20

Yılmaz Erdoğan'ı politik açıdan eleştirenlere iyi bir cevap olduğunu düşünüyorum. Oscar adayı olacağını düşünüyorum-ki inş. olur-,bence bu yıl şuana kadar yapılan Türk filmlerinin en iyisi, bana göre doğru bir karar.Onları tebrik eder ve inşallah başarılı olurlar

0
7
Gamzeli35 (Figuran) | 4 Eylül 2013, 14:40

Bu filme gittiğimizde ben hariç 4 arkadaşımda filmi hiç beğenmedi ve çok beğendiğim için beni garipsediler..Onlara kapak olsun :)) Film harika ve çok etkileyici ..Umarım kazanır :))

1
4

Tüm yorumlar (36)

Avatar
nsatora (Amatör) | 16 Eylül 2013, 19:55

Seçilebilecek en iyi filmdi, gerek konusu gerek kadrosuyla adaylığın yolu açık

Cevap Yaz
0
0
digdemsahin (Amatör) | 11 Eylül 2013, 22:24

adaylığı hakeden bir filim oyuncu kadrosu çok iyiydi umarım başarılı olur

Cevap Yaz
0
0
maazavci (Amatör) | 9 Eylül 2013, 20:35

muhteşem bir aşk filmi kesinlikle izlemeden geçmeyin.. bence fazlasıyla kazanmayı hak ediyor. ''Bir güzele güzelliğini hatırlatmak isterdim aynalardan evvel'' süpeeeerrrr :)))

Cevap Yaz
0
1
safirmelike (Amatör) | 8 Eylül 2013, 13:51

film çok çok iyiydi. oyuncu kadrosu muhteşemdi. inşallah kazanırlar

Cevap Yaz
0
0
israa (Amatör) | 8 Eylül 2013, 13:02

Adaylığı hak eden bur film... Umarım adaylar arasında görürüz....

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz