Sinemalar.com

Benim Dünyam Fragmanı Yayınlandı!

6 Eylül 2013

Uğraş Güneş ve Can Yücel'in kaleminden sinemaya uyarlanan ve bu yaz aylarında çekimleri Büyükada'da yapılan Benim Dünyam filminin fragmanı yayınlandı!

 

Başrollerinde Beren Saat ile Uğur Yücel'in bir araya geldiği, 1950'li yılların Büyükada'sında başlayan ve 2 yaşındayken görme ile duyma yetisini kaybeden bir kız çocuğunun, gerçek dünyaya dair hiçbir şey bilmeden büyüdükten sonra, kendisini engellilere adayan Mahir Hoca ile tanışmasıyla birlikte tekrardan dünyaya kapılarını açmasını konu alıyor.

 

Filmin yönetmenliğini Uğur Yücel üstlenirken, oyuncu kadrosunda Turgay Kantürk, Hazar Ergüçlü, Ayça Bingöl gibi isimler de yer alıyor. Filmin vizyon tarihi ise 25 Ekim 2013 olarak belirlendi.

Popüler Yorumlar

z (Dublör) | 6 Eylül 2013, 17:08

Türk sineması bu kadar işte...buraya kadar... Anladım uyarlama yapıyorsunuz da her sahnesi de mi aynı olur... eBari ismi de aynı kalsaydı be usta... Özetle: 2005 Hint yapımı olan Black filmi oyuncuları taklit edilmiştir. Özellikle Beren Saat, Rani Mukherjee yi çok iyi izlemiş ve onu filme kopyalamıştır ama bu yeterli değil elbette ve Amitabh Bachchan ın asıl filmdeki performansını yine kendisindenbaşkası sergileyemez. Yani bu taklit aslını yaşatacak diyelim. Filmi beklemeye gerek yok, açın izleyin asıl olanı: Black Film’den replikler; “Düşler gören, gözler değil akıldır. Gözlerim görmüyor ama yine de düşlüyorum.” “Benim hikayemdeki dünya farklı. Sesler sessizliğe dönüşür..Aydınlık da karanlığa. Benim dünyam bu… Ne görülür, ne de duyulur. Benim dünyamın tek bir ismi var: SİYAH” “Tanrı söz konusuysa hepimiz körüz …” “Hayat bir dondurmadır erimeden tadını çıkarın.” İzlemeniz tavsiyemdir…

0
5
Pann (Amatör) | 7 Eylül 2013, 16:33

Black filmi The Miracle Worker dan almıştır konuyu, The Miracle Worker da Helen Keller ın gerçek hikayesinden almıştır..

0
4

Tüm yorumlar (17)

Avatar
ebrufb (Figuran) | 8 Eylül 2013, 22:27

artık özgün şeyler yapalım bu neya sürekli taklit

Cevap Yaz
0
0
secra (Dublör) | 8 Eylül 2013, 15:11

Açın orijinalini izleyin. Black çok güzel bir yapım. Aynısını çekmeye ne gerek var. Dublaj yapsanız yeterliydi. Fotokopi çekmişsiniz resmen. Gerçek filmin yanında fragmanı bile basit kalmış.

Cevap Yaz
0
2
israa (Amatör) | 8 Eylül 2013, 11:15

Fragmanı umut verici... Umarım iyi bir film olur...

Cevap Yaz
0
0
KaptanElize (Amatör) | 8 Eylül 2013, 07:46

Yorum Yaz...Son zamanlar da bu filmin uyarlamasının yapılacağını duydum ve gerçekten çok üzüldüm. Açıkça söylemek gerekirse Beren Saatin filmdeki Michelle karakterinin altından kalkabileceğini düşünmüyorum. Ayrıca bu filmi izleyenlerin beklentileri çok yüksek olacaktır dolayısıyla bu filmden çok daha yüksek bir performans sergilemeleri gerekecek. Bu da imkansız olduğuna göre...

Cevap Yaz
0
0
osmanosmancuk (Figuran) | 8 Eylül 2013, 01:55

gitmeyin bu rezilliğe para kazandırmayın. konuyu çalarsın da kendin kültürüne uyarlarsın eğer bükersin hadi neyse derim ama bu nedir be? birebir aynısı. görüntüler, replikler, kostümler. püh be size. yazık yazık. kendinizi ispatlamış sanatçılarsınız bide güya. bu memleketin sanatçısı çalıyorsa normal vatandaşı ne yapmaz. rezil adamlar. açın black i izleyin kesinlikle tavsiye ediyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz