Sinemalar.com

Mersin’in ‘Sokak’ Çocukları

Mersin’in ‘Sokak’ Çocukları
3 Mart 2008

Dernekleşme sürecini tamamlayan Mersinema, Bahçe Mahallesi\'nde Çarşı Polis Merkezi karşısındaki Mersin Evi\'ni dernek binasına dönüştürdü. Dernek binası; sinema, tiyatro, resim ve fotoğraf hakkında atölye çalışmalarının gerçekleştiği bir kültür merkezi haline getirilecek.

Derneğin ilk filmi ise sokak çocuklarını konu alıyor. "Sokak" ismi verilen uzun metrajlı film, sokak çocuklarının hayatını anlatıyor, bir çocuğun sokağı seçmesinin nedenlerine ışık tutuyor.

Senaryosunu Yasin Korkmaz\'ın yazdığı "Sokak", Erhan Sönmez ve Yasin Korkmaz yönetmenliğinde filme alınıyor. Berivan Aslan ve Şamil Mehmet Korkmaz\'ın başrolleri paylaştığı filme, kalabalık oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Mersin\'de sokak çocuklarının yaşadığı gerçek mekanlarda çekilen filmin görüntü yönetmeni ise Kadir Baziki.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (4)

Avatar
disqotech (Profesyonel) | 20 Ağustos 2010, 06:09

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
kefal (Amatör) | 10 Mart 2008, 14:24

bence mükemmel bi proje her sinemaya gönül veren katılmalı

Cevap Yaz
0
0
u-mutlu (Figuran) | 5 Mart 2008, 13:24

bu sekıl guzellbır uyuglumaya ımza attıkları ıcın ben kendı adıma tesekkur aderım turkıyenın cesıtlı yerlerınde bu tur organızasyonların devamı dılegı ıle ... tebrık ve saygılarımı ıletırım bu tur çalışmalar yapıldıkca halkımızın daha çok bılınçlencegıne ınanıyorum (saygılar bızden)

Cevap Yaz
0
0
slovkin (Jön) | 3 Mart 2008, 12:53

Bu dernekten yeni haberim oldu.Mersin adına çok olumlu bir adım.Benim gibi sinemayla amatör olarak ilgilenenler için kaçırılmayacak bir fırsat.Filmi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cevap Yaz
0
0
bodakedi (Jön) | 4 Mart 2008, 01:21

O zaman dernek binasına ve etkinliklerine bekliyoruz seni. Senaryo, çekim ve kurgu konularında bilgiler alınabilecek Kısa Film Atölyesi başlıyor. Son kayıt tarihi 15 Mart...

0
0
Görüşleriniz